Szczęśliwa 13-ka nowo zamontowanych urządzeń!

„Święta, święta i po świętach….więc jak to mówią wracamy do naszych baranów!”

Ostatnie dwa miesiące były dla nas bardzo intensywnym czasem pracy. Nareszcie możemy odetchnąć i krótko pochwalić się zakończonymi z sukcesem montażami.

Zamontowaliśmy 4 rekuperatory, 7 gruntowych i jedną powietrzną pompę ciepła oraz splitowy system klimatyzacji, który obecnie spełnia skutecznie rolę ogrzewania! Wykonaliśmy kompletne instalacje wodno-kanalizacyjne, ogrzewania  podłogowego, rekuperacji, odkurzacza centralnego oraz zamontowaliśmy 2 zmiękczacze wody.

Jest o czym opowiadać!

Zatem zaczynamy i poniżej prezentujemy więcej szczegół z ostatnich tygodni naszej pracy.

GRUNTOWA POMPA CIEPŁA W ZIELONEJ GÓRZE 

W Zielonej Górze mieliśmy „pełne ręce roboty”. Zaczęliśmy od wykonania instalacji wodno-kanalizacyjnej, następnie przygotowaliśmy instalację pod montaż odkurzacza centralnego. Kolejnym etapem było wykonanie wentylacji mechanicznej z rekuperacją w systemie rozdzielaczowym ( więcej o tym który system wybrać  (http://www.mirenergia.pl/2018/01/wentylacja-kanalach-stalowych-pcv/).
Ostatni etap to zawsze montaż urządzeń.  Na początek, w celu poprawy jakości wody, zmiękczacz KUNA. Następnie nowoczesna gruntowa pompa ciepła AlphaInnotecWZS 102H3M ( więcej o montażu pomp ciepła http://www.mirenergia.pl/2017/11/montaz-pomp-ciepla-kilku-krokach-okazji-3-nowych-realizacji/ ). Na końcu, już po zakończeniu wszystkich prac pylących w budynku zamontowaliśmy nowoczesny rekuperator firmy Thessla Green Air Pack 500v. To nowoczesne urządzenie, o świetnych parametrach pracy oraz bardzo wysokiej sprawności odzysku ciepła.

KOMPLET INSTALACJI W  ŚLIWICACH

W Śliwicach niedaleko Wrocławia wykonaliśmy wszystkie instalacje wewnętrzne – wodno-kanalizacyjne, ogrzewania podłogowego oraz rekuperacji.
Na podstawie dokładnych obliczeń strat ciepła dobraliśmy gruntową pompę ciepła AlphaInnotec WZS 82K3M. Nasz klient wybrał wersję z modułem pasywnego chłodzenia, dzięki czemu we wszystkich pomieszczeniach latem zapewniona będzie przyjemnie niska temperatura.
Więcej o tym jak wykorzystać pompę ciepła nie tylko do ogrzewania ale także do chłodzenia w naszym poradniku: http://www.mirenergia.pl/poradnik/ogrzewanie-chlodzenie-pompa-ciepla/
Na poddaszu domu zamontowaliśmy rekuperator Thessla Green Air Pack 500. Urządzenie pracuje bardzo cicho, dzięki czemu mamy możliwość usytuowania go w dowolnym miejscu budynku. Nasi klienci najczęściej wybierają kotłownie, poddasza, pomieszczenia techniczne czy garaże.
( w wyborze lokalizacji w swoim domu  pomoże Ci nasz wpis http://www.mirenergia.pl/poradnik/gdzie-zamontowac-rekuperator/)

ODKURZACZ, REKUPERATOR, GRUNTOWA POMPA CIEPŁA WE WROCŁAWIU 

Budowa domu jednorodzinnego na wrocławskim Ołtaszynie wygląda naprawdę imponujące. Dom zaprojektowany został jako nowoczesny obiekt wyposażony w najnowocześniejsze technologie!
Nasze instalacje musiały wpasować się w tę koncepcję. Wykonaliśmy instalację wodno-kanalizacyjną, instalację odkurzacza centralnego w systemie węża chowanego Retraflex. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła (rekuperacją) zaprojektowana została w taki sposób, aby pozostawić inwestorowi swobodę w aranżacji wnętrz. Instalacja ukryta została w posadzce piętra oraz na poddaszu. Ostatnim etapem tej instalacji był montaż rekuperatora Thessla Green Air Pack 500v z przeciwprądowym wymiennikiem ciepła, o bardzo wysokiej sprawności. Zainteresowanych odsyłamy do wpisu, gdzie wyjaśniamy jak działa takie urządzenie  http://www.mirenergia.pl/poradnik/jak-dziala-rekuperator/

W trakcie montażu…

Alpha Innotec

… i wszystko gotowe 🙂

GRUNTOWA POMPA CIEPŁA W SMARDZOWIE 

W Smardzowie zamontowaliśmy gruntową pompę ciepła AlphaInnotec  WZS 102K3M z modułem pasywnego chłodzenia. W planach mamy jeszcze montaż rekuperatora Thessla Green Air Pack 500v. Na pewno zdamy relację!

POWIETRZNA POMPA CIEPŁA W OPOLU 

W Opolu uruchomiliśmy powietrzną pompę ciepła firmy Mitsubishi Power Inverter o mocy 11,2 kW. Technologia inwerterowa pozwala w płynny sposób dostosować wydajność urządzenia w zależności od chwilowego zapotrzebowania.  Dzięki temu zwiększamy efektywność energetyczną urządzenia czyli.. oszczędzamy!

Mitsubishi
KOLEJNA ALPHA INNOTEC WE WROCŁAWIU 

Tym razem kolejna AlphaInnotec WZS 82H3M. Wykonaliśmy także dolne źródło pompy ciepła o łącznej głębokości 200mb!
Dolne źródło zawsze staramy się zaplanować tak, aby mogło być eksploatowane przez wiele lat bez spadku wydajności.  Jest to zazwyczaj drugi etap projektowania instalacji z pompą ciepła (więcej informacji tutaj http://www.mirenergia.pl/2017/11/montaz-pomp-ciepla-kilku-krokach-okazji-3-nowych-realizacji/ )

SZCZĘŚLIWA 10 ALPHA INNOTEC W SIEDLCU

Kolejna instalacja to montaż gruntowej pompy ciepła w Siedlcu- AlphaInnotec WZS 82K3M z wbudowanym modułem chłodzenia. Cała instalacja zmieściła się w naprawdę niewielkiej kotłowni! Choć wygląda niepozornie zapewni komfortową temperaturę latem i zimą w całym domu.

Alpha
POMPA CIEPŁA W BUDOWNICTWIE WIELORODZINNYM

Jeśli wydaje Ci się, że pompa ciepła nadaje się tylko do małych domów jednorodzinnych- udowadniamy, że świetnie sprawdzi się także w budynku wielorodzinnym!
W Miłoszycach, w malowniczym otoczeniu powstaje budynek, który przygotowany będzie pod zamieszkanie kilku rodzin.

Głównym ( i jedynym!) źródłem ciepła jest gruntowa pompa ciepła Alpha Innotec  SWCV 92H3. Jest to urządzenie z płynną regulacją mocy, które idealnie nadaje się w przypadku obiektów o zmiennym zapotrzebowaniu na ciepło. Dodatkowo, aby wszystkim mieszkańcom zapewnić odpowiednią ilość ciepłej wody zamontowaliśmy zbiornik c.w.u o pojemności aż 500l!

Ponadto w całym domu wykonaliśmy ogrzewanie podłogowe i kompletny system instalacji wodno-kanalizacyjnej.

DUET IDEALNY?  GRUNTOWA POMPA CIEPŁA I REKUPERATOR!

W Krzyżowicach niedaleko Wrocławia zbudowany został naprawdę pokaźnych rozmiarów dom jednorodzinny! Po bardzo dokładnych obliczeniach zapotrzebowania na ciepła dobraliśmy gruntową pompę ciepła Alpha Innotec  WZS 122H3M z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Cały system grzewczy choć mieści się zaledwie na 1 metrze kwadratowym ma moc grzewczą aż 12kW! Wentylacja grawitacyjna została zastąpiona wentylacją mechaniczną z rekuperacją. Zawsze bardzo starannie obliczamy niezbędną ilość powietrza, która zapewni odpowiednią  krotność wymian powietrza w budynku.  U naszego klienta zamontowaliśmy rekuperator Thessla Green Air Pack 650v.
Wydajność urządzenia to aż 650 m3/h.

SPLITOWY SYSTEM KLIMATYZACJI

Klimatyzacja w biurach to już dziś standard. Nowoczesne klimatyzatory nie tylko schładzają pomieszczenia ale także.. potrafią skutecznie je ogrzać! I właśnie takie urządzenie zamontowaliśmy we Wrocławiu.  Klimatyzatory typu SPLIT to obecnie najpopularniejsze rozwiązanie na rynku, składa się z 2 części- jednostki zewnętrznej oraz wewnętrznej.
U naszego klienta zamontowaliśmy aż 3 jednostki wewnętrzne, dzięki czemu we wszystkich pomieszczeniach zapewnimy komfortową temperaturę latem oraz zimą.

Pozostaje życzyć przyjemnego użytkowania wszystkim właścicielom nowych urządzeń!

Wróć…

Podobne wpisy