Zaufanie do wykonawcy to podstawa …czyli kolejny przykładowy dom w pełni wyposażony w nasze instalacje!

Zawsze powtarzamy naszym klientom, że warto zdecydować się na jednego wykonawcę wszystkich instalacji w domu.  Pozwoli to na lepsze skoordynowanie prac, a przede wszystkim w przypadku jakichkolwiek awarii od razu będzie wiadomo po czyjej stronie leży odpowiedzialność za ewentualne naprawy czy błędy w wykonaniu. Należy pamiętać jednak, aby był to sprawdzony wykonawca- taki, którego będziemy mogli obdarzyć dużym zaufaniem- przecież ma zadbać o instalacje w naszym wymarzonym domu!

Dzisiaj prezentujemy wykonane przez nas instalacje w domu jednorodzinnym we Wrocławiu. Inwestor obdarzył nas dużym zaufaniem powierzając wykonanie instalacji wodno-kanalizacyjnych, montaż zmiękczacza wody, wykonanie wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła i montaż rekuperatora, wykonanie instalacji ogrzewania podłogowego, montaż urządzenia grzewczego w postaci gruntowej pompy ciepła oraz instalacja odkurzacza centralnego wraz z montażem urządzenia.

Na początku wykonaliśmy instalacje wodno- kanalizacyjną oraz instalację wentylacji mechanicznej w systemie rozdzielaczowym z kanałami elastycznymi typu flex. Jeśli planujesz wentylację mechaniczną w swoim domu i chcesz wiedzieć więcej o wykonywanym przez nas systemie sprawdź nasz poprzedni wpis: https://www.mirenergia.pl/2018/01/wentylacja-kanalach-stalowych-pcv/. Zamontowaliśmy także chłodnicę na kanale nawiewnym, która współpracuje z dolnym źródłem pompy ciepła, zapewniając przyjemną, niższą temperaturę nawiewu powietrza w czasie upałów.
Na tym etapie wykonaliśmy także instalację rurową centralnego odkurzacza.

Następnie wykonaliśmy kompletną instalację ogrzewania podłogowego, rozłożyliśmy ekran systemowy wraz z rurkami i zamontowaliśmy rozdzielacze.

Źródłem ciepła w budynku jest gruntowa pompa ciepła Alpha Innotec WZS 102H3M z wbudowanym zbiornikiem ciepłej wody użytkowej. Moc pompy została dokładnie wyznaczona na podstawie szczegółowych obliczeń zapotrzebowania na ciepło dla budynku. O tym jak powstaje kotłownia z gruntową pompą ciepła w nowobudowanym domu przeczytasz tutaj: https://www.mirenergia.pl/2018/06/jak-powstaje-kotlownia-z-gruntowa-pompa-ciepla-w-nowobudowanym-domu-krok-po-kroku-cz-2/.

Uruchomiliśmy także zmiękczacz wody Kuna.

alpha innotec

Po zakończeniu wszystkich tzw. prac brudnych i pylących w budynku zamontowaliśmy rekuperator Thessla Green AirPack 400. Więcej przykładów zamontowanych przez nas urządzeń znajdziesz tutaj:

https://www.mirenergia.pl/2017/10/kolejne-rekuperatory-thesslagreen-zamontowane

Równocześnie zamontowaliśmy także odkurzacz centralny Cyclovac H615 wraz z wybranym przez klienta osprzętem w postaci szufelki i urządzenia typu vroom.

Mamy pewność, że wszystkie instalacje zostały wykonane poprawnie, zgodnie z przepisami i sztuką budowlaną. Gdyby jednak wystąpiły jakieś usterki służymy pomocą- zawsze odbieramy telefon!

Wróć…

Podobne wpisy