Pompy ciepła – OŁAWA

Interesuje Cię zainstalowanie pompy ciepła w Oławie? W takim razie zdaj się na MIR Energia. Jesteśmy lokalnym dostawcą przyjaznych dla środowiska rozwiązań dla Twojego domu.

Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Montaż i odwierty pod pompy ciepła w Oławie i okolicach

Pompy ciepła w ostatnich latach cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród osób, które poszukują energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań do swoich domów i nie tylko. Tak jest m.in. w przypadku Klientów z Oławy, którzy coraz częściej wysyłają zapytania do naszej firmy dotyczące kupna i montażu tychże urządzeń.

 • Pompy ciepla gruntowe wraz z odwiertem.
 • Pompy ciepła powietrzne.
Polecamy uznane

Sprawdzone urządzenia

Polecamy uznane, sprawdzone urządzenia: alpha innotec, Danfoss – obecnie Thermia, Stiebel-Eltron, De Dietrich, HitachiNibe, Viessmann, Mitsubishi Electric, Vaillant.

Dowiedz się więcej
full serwis

Prawidłowy dobór, wzorowe instalacje i gwarantowany serwis

W MIR Energia posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii profesjonalnego doboru pomp ciepła, ale nie tylko. W trakcie naszej ponad 18-letniej działalności postawiliśmy sobie za cel nie tylko optymalne zaprojektowanie i wykonanie całego węzła cieplnego z pompą ciepła, nie tylko solidny i estetyczny montaż, ale i profesjonalny, ciągły i szybki serwis pomp ciepła dla naszych klientów.

bardzo dobre parametry

Instalujemy pompy ciepła gruntowe o bardzo dobrych parametrach sprawnościowych. Wybieramy produkty adekwatne cenowo do jakości. Nie eksperymentujemy na klientach. Gwarantujemy swoją marką serwis zamontowanych urządzeń.

Staranny dobór elementów instalacji

Starannie dobieramy elementy instalacji: zbiorniki, pompy obiegowe, zawory trójdrożne itd. Dbamy również o estetykę wykonanej instalacji.

zŁoty środek

Przy doborze pompy ciepła szukamy złotego środka między preferencjami klientów, wymaganiami co do sprawności i jakości pompy, budżetu, jaki jest przeznaczony na inwestycję i w końcu aktualnymi cennikami, żeby z porównywalnych modeli i warunków zakupu, zaproponować najlepsze urządzenie. 

najpopularniejsze dofinansowania

Czy montaż pompy ciepła w Oławie się opłaca? – Dofinansowanie

Zamontowanie Pompy ciepła to niezwykle opłacalne i ekonomicznie rozwiązanie. Fakt ten nie wynika tylko z przyczyn takich jak diametralny wzrost cenkonwencjonalnych źródeł ogrzewania, jak gaz czy węgiel, ale także z powodu licznych dotacji ogólnopolskich, jak “Czyste Powietrze”, ale także lokalnych w Oławie.

Więcej informacji o dotacjach na montaż pompy ciepła przekażą Ci nasi specjaliści, jednak już we wstępnych szacunkach możesz założyć, iż kwota „zaoszczędzona” dzięki programom wspierającym takie ekologiczne wybory, to nawet 20% wysokości inwestycji.

Dowiedz się więcej
więcej o nas

Obliczeniowo i rzetelnie dobieramy urządzenia grzewcze

Naszym klientom oferujemy autoryzowany, profesjonalny SERWIS gruntowych i powietrznych pomp.

DOŚWIADCZENIE

Od 17 lat wykonujemy systemy ogrzewania, wentylacji i chłodzenia na bazie pomp ciepła i rekuperatorów. Dotychczas działaliśmy jako firma MIR Energia Bogusław Tatomir, obecnie również jako MIR Energia sp. z o.o.

PONAD 1000 REALIZACJI

Jesteśmy jedną z wiodących firm wykonawczych, zajmujących się energooszczędnymi instalacjami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Wykonaliśmy grubo ponad 1000 instalacji. Posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie.

SERWIS

Wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w ilości zainstalowanych pomp ciepła w Polsce u takich producentów jak Danfoss, alpha innotec czy Nibe. Posiadamy potrzebne certyfikaty, autoryzacje i uprawnienia. Jesteśmy partnerem wspierającym Port PC.

BRANŻOWE NAGRODY

Wielokrotnie byliśmy wyróżniani i nagradzani za jakość i ilość zamontowanych wysokiej jakości pomp ciepła a także za obsługę serwisową przez takie firmy jak Danfoss, Nibe czy AlphaInnotec.

opinie

Poznaj opinie zadowolonych klientów

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
“Jestem inżynierem budownictwa, na swojej zawodowej drodze spotykałem wiele firm. Z czujnością obserwowałem pracę MIR Energia. Zleciclem kompleksowe wykonanie instalacji wod-kan, CO, wentylację mechaniczną. Z całą pewnością polecam państwa uwadze firmę MIR Energia. Bardzo dobry kontakt, sprawna obsługa, profesjonalne podejście.”
Tomasz Wiernik
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Firma Mirenergia instalowała pompę ciepła w 2022 w domu jednorodzinnym – sprostali wyzwaniu i w bardzo malej kotłowni zdołali dostawić pompę ciepła do istniejącego pieca gazowego i połączyć wszysko w działającą całość. Instalacja jak i późniejszy serwis na 5+, schludnie i dokładnie z uwzględnię moich życzeń. Polecam”
Tomasz Mikołajczak
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Polecam ta firmę bo szyja garnitur na potrzeby klienta. Czytają potrzeby i realizują projekt skrupulatnie. Zakupiłem w Mirenergia cala instalacje z montażem wód-kan, pompę Mitshubishi oraz rekuperacje Thessla Green. Co roku serwis/ przegląd roczny pompy wykonany przez sympatycznego skrupulatnego a przede wszystkim życzliwego Pana serwisanta. Polecam !”
Dom Wilkszyn
nasza

Baza wiedzy

Realizacje

Zobacz wszystkie realizacje

Poradnik

Rekuperatory i ich cena

Rekuperatory i ich cena

Od czego zależy cena rekuperatora? Zbyt niska cena rekuperacji najczęściej oznacza:…
Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? W przypadku gruntowej pompy ciepła w całościowym koszcie zakupu…
Zobacz nasz poradnik
Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Rodzaje pomp ciepła – powietrzne czy gruntowe?

Interesując się tematem pomp ciepła, warto mieć świadomość, że urządzenia te występują w kilku odmianach, z czego najpopularniejszymi typami są modele gruntowe i powietrzne. Jak działają i na który rodzaj się zdecydować?

Gruntowa pompa ciepła

Gruntowa pompa ciepła, jak sama nazwa wskazuje, pobiera ciepło z gruntu za sprawą kolektorów, czyli sond oraz odwiertów, które składają się z połączonych ze sobą rur. Te z kolei umieszczane są w ziemi na różną głębokość – w przypadku domu jednorodzinnego w Oławie długość odwiertów wynosi od około 150 do 240 m. Koszt takiej inwestycji to około 20-40 tysięcy złotych, a jego wysokość uzależniona jest od wielkości domu, a także jego zapotrzebowania na ciepło.

Powietrzna pompa powietrza 

Powietrzna pompa powietrza z kolei pobiera ciepło z powietrza – nawet w przypadku, gdy za oknem panują bardzo wysokie mrozy, bo nawet do -28°C. Warto jednak mieć na uwadze, że wraz ze spadkiem temperatury, obniża się również wydajność pompy ciepła. Oława to przykład miejscowości, w której taki typ urządzenia jest polecany ze względu na to, że rejon ten nie słynie z silnych mrozów.

Co więc wybrać jako mieszkaniec Oławy?

Pompy ciepła, które opisaliśmy, różnią się od siebie kilkoma aspektami, które powinny ułatwić wybór odpowiedniego modelu urządzenia. O czym mowa?

 • W przypadku inwestycji w powietrzną pompę konieczne będzie wyposażenie się w dodatkowe źródło ciepła np. grzałki elektryczne zamontowane w pompie lub jeśli jest to budynek modernizowany, można zostawić istniejący kocioł gazowy, który będzie wspomagał urządzenie w najmroźniejsze dni roku. 
 • Koszt instalacji powietrznej pompy ciepła w Oławie jest o około 30% mniejszy, niż w przypadku jej gruntowej odmiany
 • Warto jednak mieć na uwadze koszty eksploatacji, które są wyższe w przypadku powietrznych pomp.
 • Pod uwagę należy wziąć również aspekt żywotności obu rozwiązań. Gruntowe pompy ciepła od najlepszych producentów powinny pracować bezawaryjnie przez około 25 lat, z kolei powietrzne pompy maksymalnie do 18 lat.
 • Do kosztów inwestycyjnych (w przypadku gruntowej pompy ciepła) należy doliczyć również konieczność wykonania odwiertów, o których wspomnieliśmy wyżej. W praktyce oznacza to również, tyle że montaż takich urządzeń wiąże się z kopaniem na działce, co może być czynnikiem decydującym o tym, aby swoją uwagę zwrócić jednak na powietrzne pompy ciepła.
FAQ

Pompy ciepła – najczęściej zadawane pytania

Nie jesteś pewny posiadanej wiedzy?

Zanim zdecydujesz się na instalację pompy ciepła w Oławie (lub innym mieście na Dolnym Śląsku), zaczerpnij fachowej wiedzy na temat tego, czym tak naprawdę jest to urządzenie.

Warto wiedzieć, że jest to o obecnie jedno z najwydajniejszych źródeł pozyskiwania energii odnawialnej na rynku. Pompa może funkcjonować z każdym typem ogrzewania, a co najważniejsze idealnie współgra również z ogrzewaniem podłogowym, na które decyduje się coraz więcej Polaków z racji wygody i komfortu tego rozwiązania.

Pompa ciepła wykorzystuje energię elektryczną i pobraną z otoczenia energię cieplną, dzięki czemu mieszkańcy, w tym mieszkańcy domów w Oławie mogą komfortowo funkcjonować w dogodnych temperaturach, bez obaw o mroźne zimy. Urządzenie to nie emituje spalin, co potwierdza fundamentalny fakt o pozytywnym wpływie na środowisko. Pompa ciepła w Oławie i w każdej innej miejscowości, w której przyjdzie jej pracować, ogranicza zużycie nieodnawialnych źródeł energii, nie generuje CO2, przez co nie zanieczyszcza środowiska.

Kolejną wartością dodaną jest kwestia ekonomicznego podgrzewania wody użytkowej, która z powodzeniem dostarczy całej rodzinie wystarczający zapas ciepłej wody, bez zmartwień, że wcześniej nie zostało napalone w piecu. Jeżeli chodzi o ekonomię, kwestia jest bardziej obszerna i optymistyczna dla osób, które zdecydują się ulepszyć swoje ogrzewanie o pompę ciepła w Oławie. Inwestycja zwraca się dosyć dynamicznie, biorąc pod uwagę, że eksploatacja pompy jest mało kosztowna i nie trzeba doliczać kosztów zakupu opału, czyszczenia komina, czy przymusu budowy kotłowni. Co więcej, jest możliwość podłączenia paneli fotowoltaicznych.

Pewnie teraz utwierdzasz się w przekonaniu, że pompa ciepła jest urządzeniem jedynie ogrzewającym budynek…nic bardziej mylnego! To urządzenie może służyć również w celach chłodzenia domu w upalne dni, dostarczając chłód, w wyniku czego z powodzeniem może zastąpić klasyczną klimatyzację. Tak, więc inwestując w pompę ciepła w swoim domu w Oławie nie dość, że zapewnisz sobie ciepłe, jesiennie i zimowe wieczory to w wakacyjną gorączkę z powodzeniem schłodzisz się i będziesz komfortowo funkcjonować niezależnie od pory roku i pogody na zewnątrz.

Dowiedziałeś się już najważniejszych kwestii na temat pomp ciepła. Jesteś z Oławy bądź okolic i podjąłeś decyzję, że jest to rozwiązanie, w które chcesz zainwestować. Teraz nadszedł czas wybór firmy, która wykona dla Ciebie całą usługę – i w tym miejscu pojawia się MIR Energia. Dlaczego właśnie my? Przemawia za tym szereg czynników, o których poniżej.

 • Jesteśmy przedsiębiorstwem z wieloletnim doświadczeniem – z powodzeniem wykonaliśmy już ponad 1000 instalacji (głównie na terenie województwa dolnośląskiego, w tym m.in. w Oławie, we Wrocławiu, Trzebnicy i wielu innych miejscowościach).
 • Długie lata na rynku sprawiają, że oferujemy serwis pomp ciepła, które montowaliśmy kilkanaście lat temu. Dzięki temu zyskujesz pewność, że w razie potrzeby w przyszłości przyjedziemy również do Ciebie i pomożemy w ustawieniu na pompie optymalnych parametrów pracy.
 • Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, czego dobrym potwierdzeniem są nasze wyróżnienia i nagrody, które możesz sprawdzić na naszej stronie internetowej.
 • Polecamy i dostarczamy najwyższej jakości uznane pompy ciepła takich firm jak: Thermia, alpha innotec, Stiebel-Eltron, Vaillant, Hitachi, Nibe, Viessmann, De Dietrich czy Mitsubishi Electric.
 • Oferujemy różne typy urządzeń, w tym powietrzne pompy ciepła, a także gruntowe pompy ciepła.
 • Zapewniamy wsparcie na każdym etapie inwestycji, nie pozostawiając naszych Klientów bez odpowiedzi.
 • Do każdego Klienta podchodzimy w sposób indywidualny, rzetelnie i obliczeniowo dobierając urządzenia grzewcze i nie tylko.
cała polska

MIR Energia – pompy ciepła w Oławie i nie tylko

Wiesz już, że dzięki naszej firmie możesz mieć w swoim domu w Oławie wysoko wydajną pompę ciepła. W tym miejscu pragniemy dodać, że swoje usługi realizujemy również w innych miejscowościach na Dolnym Śląsku (i nie tylko) – obecni jesteśmy również w województwie opolskim, wielkopolskim, łódzkim i lubuskim.

Każdego zainteresowanego Klienta – niezależnie od miejsca zamieszkania – zapraszamy do kontaktu. Z chęcią pomożemy wybrać najlepsze rozwiązanie, a następnie przeprowadzimy profesjonalną instalację wybranej pompy ciepła i odpowiemy na wszystkie pytania. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą częścią naszej oferty.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami