Pompy ciepła – Oleśnica

Szukasz firmy montującej pompy ciepła w Oleśnicy lub w jej pobliżu? Nie mogłeś(aś) trafić lepiej! MIR Energia to firma z blisko 20-letnią tradycją okraszoną niezliczonymi udanymi realizacjami.

Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Montaż i odwierty pod pompy ciepła w Oleśnicy i okolicach

Oferujemy różne rodzaje urządzeń grzewczych, które możesz dopasować do swoich wymagań i możliwości montażowych. Inwestycja w energooszczędne ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe wykorzystujące odnawialne źródła energii to doskonały sposób na obniżenie rachunków. W co możesz się wyposażyć, korzystając z naszej oferty? 

  • Pompy ciepla gruntowe wraz z odwiertem.
  • Pompy ciepła powietrzne.
Polecamy uznane

Sprawdzone urządzenia

Polecamy uznane, sprawdzone urządzenia: alpha innotec, Danfoss – obecnie Thermia, Stiebel-Eltron, De Dietrich, HitachiNibe, Viessmann, Mitsubishi Electric, Vaillant.

Dowiedz się więcej
full serwis

Prawidłowy dobór, wzorowe instalacje i gwarantowany serwis

W MIR Energia posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii profesjonalnego doboru pomp ciepła, ale nie tylko. W trakcie naszej ponad 18-letniej działalności postawiliśmy sobie za cel nie tylko optymalne zaprojektowanie i wykonanie całego węzła cieplnego z pompą ciepła, nie tylko solidny i estetyczny montaż, ale i profesjonalny, ciągły i szybki serwis pomp ciepła dla naszych klientów.

bardzo dobre parametry

Instalujemy pompy ciepła gruntowe o bardzo dobrych parametrach sprawnościowych. Wybieramy produkty adekwatne cenowo do jakości. Nie eksperymentujemy na klientach. Gwarantujemy swoją marką serwis zamontowanych urządzeń.

Staranny dobór elementów instalacji

Starannie dobieramy elementy instalacji: zbiorniki, pompy obiegowe, zawory trójdrożne itd. Dbamy również o estetykę wykonanej instalacji.

zŁoty środek

Przy doborze pompy ciepła szukamy złotego środka między preferencjami klientów, wymaganiami co do sprawności i jakości pompy, budżetu, jaki jest przeznaczony na inwestycję i w końcu aktualnymi cennikami, żeby z porównywalnych modeli i warunków zakupu, zaproponować najlepsze urządzenie. 

najpopularniejsze dofinansowania

Jakie dofinansowanie pomp ciepła w Oleśnicy?

Należy wspomnieć, iż w Oleśnicy niejednokrotnie dostępne były dotacje na montaż pompy ciepła, co jeszcze mocniej uatrakcyjniło inwestycję w to źródło ogrzewania. Nowe dotacje wciąż się pojawiają, a dotacje ogólnopolskie jak Czyste Powietrze stały się już powszechne. To dodatkowy czynnik sprawiający, że warto zainteresować się tą inwestycją.

Dowiedz się więcej
więcej o nas

Obliczeniowo i rzetelnie dobieramy urządzenia grzewcze

Naszym klientom oferujemy autoryzowany, profesjonalny SERWIS gruntowych i powietrznych pomp.

DOŚWIADCZENIE

Od 17 lat wykonujemy systemy ogrzewania, wentylacji i chłodzenia na bazie pomp ciepła i rekuperatorów. Dotychczas działaliśmy jako firma MIR Energia Bogusław Tatomir, obecnie również jako MIR Energia sp. z o.o.

PONAD 1000 REALIZACJI

Jesteśmy jedną z wiodących firm wykonawczych, zajmujących się energooszczędnymi instalacjami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Wykonaliśmy grubo ponad 1000 instalacji. Posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie.

SERWIS

Wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w ilości zainstalowanych pomp ciepła w Polsce u takich producentów jak Danfoss, alpha innotec czy Nibe. Posiadamy potrzebne certyfikaty, autoryzacje i uprawnienia. Jesteśmy partnerem wspierającym Port PC.

BRANŻOWE NAGRODY

Wielokrotnie byliśmy wyróżniani i nagradzani za jakość i ilość zamontowanych wysokiej jakości pomp ciepła a także za obsługę serwisową przez takie firmy jak Danfoss, Nibe czy AlphaInnotec.

opinie

Poznaj opinie zadowolonych klientów

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Zawsze dobrze, na czas i zawsze
Profesjonalnie! Firma montowała nam Pompę Ciepła i ta chodzi nieprzerwanie od lat. Serwis zawsze punktualny, fachowcy grzeczni i znają się na swojej pracy. Czego chcieć więcej! polecam z czystym sumieniem!!!”
Monika Justyna
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Firma MIREnergia wykonała w naszym domu całą instalacje grzewczą i wentylacyjną, wszystko działa jak należy. Montaż instalacji pompy ciepła w kotłowni wykonany z należytą starannością. Serwis działa też sprawnie. Polecam tego Przedsiębiorcę.”
Damian Rosiński
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Współpraca bez zastrzeżeń, szybki czas reakcji.
Montaż pompy ciepła, kotłowni, rekuperacji i wszystkich instalacji przeprowadzony szybko, sprawnie i czysto.
Serwisanci konkretni, solidni i zawsze mają czas żeby szczegółowo wyjaśnić zagadnienia.
Odpowiednia relacja cena – jakość, POLECAM.”
Marek Schwede
nasza

Baza wiedzy

Realizacje

Zobacz wszystkie realizacje

Poradnik

Rekuperatory i ich cena

Rekuperatory i ich cena

Od czego zależy cena rekuperatora? Zbyt niska cena rekuperacji najczęściej oznacza:…
Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? W przypadku gruntowej pompy ciepła w całościowym koszcie zakupu…
Zobacz nasz poradnik
Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Z racji tego, że źródeł ciepła jest kilka (woda, powietrze, grunt), obecnie wyróżnić możemy kilka typów pomp.

Gruntowa pompa ciepła

Gruntowe pompy ciepła pobierające energię cieplną zgromadzoną w ziemi. Aby zainstalować tego typu system grzewczy, należy uprzednio wykonać odwiert o określonej głębokości (takie zadanie możesz zlecić naszej firmie!).

Powietrzna pompa ciepła

Pompy ciepła powietrze-woda bazujące na energii powietrznej. Charakteryzują się łatwym montażem i stosunkowo niską ceną w porównaniu do modeli gruntowych.

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła wykorzystujące wodę jako źródło ciepła. Technicznie rzecz ujmując, są to gruntowe pompy ciepła wykorzystujące bardzo dobre dolne źródło, jakim jest woda. Ten rodzaj świetnie sprawdza się do ogrzewania i chłodzenia budynków znajdujących się niedaleko zbiorników wodnych, w tym studni, stawów, rzek czy jezior, aczkolwiek ze względu na konieczne pozwolenia wodno-prawne rzadko jest stosowany.

FAQ

Pompy ciepła – najczęściej zadawane pytania

Nie jesteś pewny posiadanej wiedzy?

Zanim zdecydujesz się na montaż instalacji grzewczej w postaci pompy ciepła, warto dowiedzieć się, czym tak naprawdę jest i w jaki sposób działa.

Otóż jest to urządzenie wykorzystywane do ogrzewania domu jednorodzinnego lub też ogrzania budynku użyteczności publicznej pobierające energię z otoczenia, czyli ziemi, wody lub powietrza. Zasadę działania pompy można porównać do lodówki, z tym że kierunek przepływu ciepła kierowany jest w przeciwną stronę, aniżeli ma to miejsce w chłodziarkach. Co ważne – niezależnie od rodzaju sprzętu – energia cieplna nie jest produkowana, a pobierana z obszaru, który aktualnie ma niższą temperaturę, aniżeli miejsce, które chcemy ogrzać np. pomieszczenie domu. Warto wiedzieć, że pompy ciepła to urządzenia, które umożliwiają również chłodzenie budynków, przez co mogą być wykorzystywane jako klimatyzacja. Oczywiście nie jest to perpetuum mobile i do wykonania tej pracy, potrzebuje prądu jak każde urządzenie.

Pierwszym solidnym argumentem jest aspekt finansowy. Pompy ciepła do domów w naszym kraju stają się coraz bardziej opłacalnym rozwiązaniem, zwłaszcza gdy zatroszczymy się również o inwestycję w pozyskiwanie energii ze słońca w postaci instalacji fotowoltaicznej. Inwestujesz raz, by przez długie lata czerpać darmowe ciepło z ekologicznego rozwiązania, nie przejmujesz się wyższymi cenami za gaz, czy węgiel, nie martwi Cię także fakt, że ten węgiel ktoś musi wnieść, a także to, kto dorzuci do pieca… problem z głowy!

Z całą pewnością opłaca się to rozwiązanie wziąć poważnie pod uwagę, gdyż w zdecydowanej większości przypadków jawi się ono jako najbardziej opłacalny wybór na lata. Zapraszamy Cię bardzo serdecznie do bezpośredniego kontaktu z nami, nasi specjaliści z wielką przyjemnością doradzą w Twoim indywidualnym przypadku i odpowiedzą na Twoje pytania!

Wszystkich Klientów z Oleśnicy (i nie tylko) zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą MIR Energia. Jesteśmy firmą specjalizującą się w sprzedaży i montażu nowoczesnych urządzeń ekologicznych w postaci pomp ciepła, a także rekuperatorów, wentylacji, klimatyzacji czy instalacji sanitarnych. Zapraszamy!

Wiesz już, że niezależnie od rodzaju – każda pompa ciepła jest urządzeniem, które pobiera energię z otoczenia. W tym miejscu możliwe, że zastanawiasz się nad tym, do czego tak naprawdę można ją konkretnie wykorzystać. Jak to wygląda w praktyce? 

  • pompy ciepła mogą być wykorzystane i idealnie się nadają do współpracy z energooszczędnym i wydajnym ogrzewaniem podłogowym.
  • Podobnie jak w przypadku podłóg – energia pobierana przez pompy może posłużyć do ogrzewania ściennego.
  • Ciepło przekazywane z otoczenia trafić może także do grzejników czy ogrzewania basenu.

Pompy stosowane są również do produkcji ciepłej wody użytkowej, którą wykorzystujemy np. do kąpieli w wannie.

Następnym kluczowym czynnikiem jest troska o ekologię, zarówno tę rozumianą górnolotnie, jak globalne ocieplenie, jak i tę lokalną, by – dla przykładu – w okolicach Oleśnicy czy też w samym mieście ciepło generowały pompy ciepła, zamiast pieców wytwarzających dym i smog, którym dusi się połowa miasta. Warto pamiętać, że to właśnie w naszych rękach leży sprawczość i to my możemy wspólnie nie tylko oszczędzać, ale także wspierać naszą planetę ekologicznym sposobem ogrzewania naszych firm i domów. I do tego właśnie doskonale nadają się omawiane pompy, które w czasie pracy korzystają w 100% z naturalnych, niewyczerpanych i nieemisyjnych zasobów, dzięki czemu środowisko naturalne w żaden sposób nie jest narażone na zanieczyszczenie. 

cała polska

Pomoc w doborze pompy ciepła w Oleśnicy – zdaj się na MIR Energia!

Zakładając, że faktycznie interesujesz się tą inwestycją, zastanawiasz się pewnie, jaka pompa ciepła sprawdzi się w Oleśnicy? Niektórzy powiedzą, że w Oleśnicy dobrym wyborem okaże się jedynie gruntowa pompa ciepła, która może posłużyć jako samodzielne źródło ciepła, a jeszcze inni, że w województwie dolnośląskim jedynym racjonalnym wyborem będzie powietrzna pompa ciepła… kto więc ma rację i czy lokalizacja faktycznie ma tak kolosalne znaczenie?

Faktycznie to istotne, jaką lokalizację wybierzemy – jednak nie ma znaczenia to, czy pompa ciepła będzie montowana w Oleśnicy, czy też w zupełnie innym mieście, ważne jest to, jak usytuowana ona zostanie. Kluczowym czynnikiem przy powietrznej pompie ciepła jest swobodny przepływ powietrza, by maksymalizować potencjał urządzenia. Ważna jest także wysokość, na której zostanie zamontowana pompa, by z jej dolnej części swobodnie mogły odpływać skropliny.

Co więcej, nie bez znaczenia pozostaje także odległość pomiędzy jednostkami (zewnętrzną i wewnętrzną), w przypadku zbyt dużego dystansu praca urządzenia może zostać zakłócona.

Jeżeli nie wiesz, na jaki rodzaj pompy ciepła się zdecydować, skontaktuj się z naszą firmą. Wszystko rzetelnie wytłumaczymy i podpowiemy, co w Twoim przypadku okaże się lepszym wyborem. Zaufaj naszemu wieloletniemu doświadczeniu!

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami