Pompy ciepła – Świdnica

Zastanawiasz się nad wprowadzeniem nowoczesnego i ekologicznego rozwiązania grzewczego do swojego domu? Dobrze trafiłeś! Pompy ciepła to innowacyjna technologia, która łączy troskę o środowisko z korzyściami dla Twojego portfela, przynosząc znaczne oszczędności w rachunkach za ogrzewanie.

Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Montaż i odwierty pod pompy ciepła w Świdnicy i okolicach?

W ramach usług oferowanych przez MIR Energia proponujemy montaż pomp ciepła gruntowych wraz z odwiertem oraz powietrznych pomp ciepła.

Jesteśmy przekonani, że nasza oferta zadowoli nawet najbardziej wymagających Klientów poszukujących efektywnych i ekologicznych rozwiązań.

  • Pompy ciepla gruntowe wraz z odwiertem.
  • Pompy ciepła powietrzne.
Polecamy uznane

Sprawdzone urządzenia

Polecamy uznane, sprawdzone urządzenia: alpha innotec, Danfoss – obecnie Thermia, Stiebel-Eltron, De Dietrich, HitachiNibe, Viessmann, Mitsubishi Electric, Vaillant.

Dowiedz się więcej
full serwis

Prawidłowy dobór, wzorowe instalacje i gwarantowany serwis

W MIR Energia posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii profesjonalnego doboru pomp ciepła, ale nie tylko. W trakcie naszej ponad 18-letniej działalności postawiliśmy sobie za cel nie tylko optymalne zaprojektowanie i wykonanie całego węzła cieplnego z pompą ciepła, nie tylko solidny i estetyczny montaż, ale i profesjonalny, ciągły i szybki serwis pomp ciepła dla naszych klientów.

bardzo dobre parametry

Instalujemy pompy ciepła gruntowe o bardzo dobrych parametrach sprawnościowych. Wybieramy produkty adekwatne cenowo do jakości. Nie eksperymentujemy na klientach. Gwarantujemy swoją marką serwis zamontowanych urządzeń.

Staranny dobór elementów instalacji

Starannie dobieramy elementy instalacji: zbiorniki, pompy obiegowe, zawory trójdrożne itd. Dbamy również o estetykę wykonanej instalacji.

zŁoty środek

Przy doborze pompy ciepła szukamy złotego środka między preferencjami klientów, wymaganiami co do sprawności i jakości pompy, budżetu, jaki jest przeznaczony na inwestycję i w końcu aktualnymi cennikami, żeby z porównywalnych modeli i warunków zakupu, zaproponować najlepsze urządzenie. 

Dotacje

Dotacje na pompy ciepła w miejscowości Świdnica – co warto wiedzieć?

Pompy ciepła w Świdnicy stają się jeszcze bardziej opłacalnym rozwiązaniem dzięki dotacjom. Mieszkaniec Świdnicy może uzyskać dotację na pompę ciepła z ogólnopolskiego programu, jak „Czyste Powietrze” czy “Mój prąd”, jednak również dostępne są lokalne programy, których emisja jest nieregularna – z tego powodu warto udać się do gminy i pytać o aktualne możliwości. Zachęcamy też do kontaktu z naszym specjalistą, który doradzi Ci w tej kwestii.

Dowiedz się więcej
więcej o nas

Obliczeniowo i rzetelnie dobieramy urządzenia grzewcze

Naszym klientom oferujemy autoryzowany, profesjonalny SERWIS gruntowych i powietrznych pomp.

DOŚWIADCZENIE

Od 17 lat wykonujemy systemy ogrzewania, wentylacji i chłodzenia na bazie pomp ciepła i rekuperatorów. Dotychczas działaliśmy jako firma MIR Energia Bogusław Tatomir, obecnie również jako MIR Energia sp. z o.o.

PONAD 1000 REALIZACJI

Jesteśmy jedną z wiodących firm wykonawczych, zajmujących się energooszczędnymi instalacjami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Wykonaliśmy grubo ponad 1000 instalacji. Posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie.

SERWIS

Wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w ilości zainstalowanych pomp ciepła w Polsce u takich producentów jak Danfoss, alpha innotec czy Nibe. Posiadamy potrzebne certyfikaty, autoryzacje i uprawnienia. Jesteśmy partnerem wspierającym Port PC.

BRANŻOWE NAGRODY

Wielokrotnie byliśmy wyróżniani i nagradzani za jakość i ilość zamontowanych wysokiej jakości pomp ciepła a także za obsługę serwisową przez takie firmy jak Danfoss, Nibe czy AlphaInnotec.

opinie

Poznaj opinie zadowolonych klientów

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
“Współrpacuję z firmą od 2018 roku, w tym czasie zrobili mi instalację wodno-kanalizacyjną, rekuperację, pompę ciepła, ogrzewanie podłogowe. Wszystko działa bezawaryjne. W przypadku mniejszych problemów pomagają telefonicznie. Można zawsze poprosić o pomoc, poradę, z czego korzystałem. Dziękuję za obsługę i współpracę. Z czystym sumieniem mogę polecić, choć firma nie jest/była najtańsza na rynku. Po instalacji pompy trzeba pamiętać, że są obowiązkowe wizyty serwisowe co rok przez 5 lat w kwocie 400-500zł netto. Dzisiaj właśnie miałem ostatnią obowiązkową wizytę serwisową i teraz jużco 2-3 lata :)”
Szymon Kalinowski
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Firma Mirenergia zasługuje na najwyższe pochwały za profesjonalne wykonanie przyłącza i instalacji pompy ciepła u mnie w domu. Ich zespół okazał się nie tylko fachowy, ale także bardzo pomocny i życzliwy. Pracownicy byli dokładni i terminowi, co zdecydowanie zwiększyło moje zaufanie do tej firmy. Pompa ciepła działa wydajnie i oszczędza mi wiele energii, co przekłada się na niższe rachunki za prąd. Bardzo dziękuję za doskonałą pracę i zdecydowanie polecam Mirenergia każdemu, kto szuka profesjonalnego wykonawcy w dziedzinie pomp ciepła.”
Paweł Sikora
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
“Usługa serwisowa pompy ciepła wykonana bardzo rzetelnie. Zostały zdiagnozowane problemy, które wystąpiły po prawie dziesięcioletniej eksploatacji. Wymiana części przebiegła sprawnie, łącznie z zaopatrzeniem w potrzebny sprzęt i części. Pan serwisant Michał chętnie udzielał porad dotyczących eksploatacji. Polecam bardzo współpracę z firmą MIR Energia!”
Rafał Sempik
nasza

Baza wiedzy

Realizacje

Zobacz wszystkie realizacje

Poradnik

Rekuperatory i ich cena

Rekuperatory i ich cena

Od czego zależy cena rekuperatora? Zbyt niska cena rekuperacji najczęściej oznacza:…
Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? W przypadku gruntowej pompy ciepła w całościowym koszcie zakupu…
Zobacz nasz poradnik
Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Czym jest pompa ciepła, czyli co warto wiedzieć przed inwestycją w system grzewczy?

Jest to urządzenie będące jednym z najbardziej ekologicznych źródeł ogrzewania dostępnych obecnie na rynku. Jego niewątpliwym atutem jest długowieczność. Warto wiedzieć, że średnia  „długość życia” pomp ciepła wynosi 25, co sprawia, że raz poczyniona inwestycja przynosi zwrot przez wiele lat. Zadaniem tych urządzeń jest pozyskiwanie ciepła z powietrza lub gruntu, lub wody, a następnie dystrybuowanie zgromadzonego ciepła, by dostarczać ciepłą wodę, czy energię cieplną do ogrzewania Twojej firmy, czy domu w Świdnicy. Z racji na powyższe pompy ciepła można podzielić na:

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła – to urządzenia wykorzystujące energię cieplną zawartą w powietrzu do ogrzewania budynków i ciepłej wody użytkowej; są w stanie pozyskiwać ciepło, nawet gdy na zewnątrz panują bardzo niskie temperatury; warto jednak wiedzieć, że im jest zimniej za oknem, tym pompy są mniej wydajne; są stosunkowo proste w montażu (w szczególności w porównaniu do gruntowych pomp); nie wymagają wykonywania odwiertów oraz dużych ingerencji w teren.

Gruntowe pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła – urządzenia, które pozyskują ciepło z gruntu za pomocą kolektorów poziomych lub pionowych; ich montaż wymaga wykonania odwiertów, co wiąże się z większą ingerencją w zagospodarowany teren niż w przypadku pomp powietrznych; gruntowe pompy ciepła są znane ze swojej wyższej wydajności oraz stabilniejszego działania w porównaniu z innymi typami pomp, nawet przy niższych temperaturach zewnętrznych; koszty instalacji gruntowych pomp ciepła są jednak zwykle wyższe niż w przypadku powietrznych modeli, jednak ich długotrwałe oszczędności energii mogą zrekompensować początkowe wydatki; warto dodać, że żywotność gruntowych pomp ciepła sięga nawet 25 lat, co czyni je długotrwałym i solidnym rozwiązaniem grzewczym,

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła – urządzenia, które pobierają ciepło z wody; aby mogły prawidłowo funkcjonować, konieczne jest zainstalowanie ich w pobliżu zbiornika wodnego.

FAQ

Pompy ciepła – najczęściej zadawane pytania

Nie jesteś pewny posiadanej wiedzy?

Tak, jak zostało to wspomniane powyżej, pompa ciepła to niezwykle długowieczne urządzenie, jednak przy tak długim okresie warto zadbać o to, by wybrana firma sprawnie serwisowała zamontowane przez siebie rozwiązania…co naturalne każdy inwestor chce, by jego urządzenie działało możliwie jak najdłużej. MIR Energia to firma lokalna oraz słynąca z prac serwisowych na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu serwisowanie pomp ciepła w Świdnicy to dla nas naturalna kolejność rzeczy, gdy nasz Klient poprosi nas o pomoc. Wierzymy, że nasza współpraca powinna trwać długimi latami, a nie do momentu, gdy oddamy w Twoje ręce skończoną realizację.

Jak często zdarza Ci się, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym krztusić się dymem z pobliskiego komina? Wierzymy, że przyszłością naszej planety, ale także lokalnej społeczności, również tej w Świdnicy jest ogrzewanie za pomocą ekologicznych rozwiązań, czyli na przykład za pomocą pompy ciepła. Jest to wybór bardzo ekonomiczny, ale co równie istotne bardzo korzystny dla ekosystemu. Podczas wytwarzania energii cieplnej pompa ciepła nie wytwarza smogu, jako odnawialne źródło energii jest neutralne dla planety, a jednocześnie bardzo skuteczne dla Ciebie – efektywnie ogrzeje Twój dom, a raz zamontowana pompa ciepła pozwoli Ci cieszyć się długoletnim spokojem…poza tym szybko zapomnisz o takich niedogodnościach, jak na przykład dorzucanie węgla do pieca.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zainwestowania w wytrzymałe pompy ciepła ze Świdnicy w celu obniżenia kosztów ogrzewania już teraz. Masz pytania? Jeśli istnieje coś, na temat czego chcesz porozmawiać, zadzwoń, napisz lub odwiedź nas w Bielanach Wrocławskich.

Pragniemy dodać, że nasza oferta nie ogranicza się jedynie do nowoczesnych systemów grzewczych. MIR Energia oferuje również usługi związane z rekuperacją, klimatyzacją, systemami ogrzewania oraz instalacjami sanitarnymi.

Serdecznie zapraszamy! 

Inwestycja w pompę ciepła musi być dokładnie przemyślana. Pierwszym aspektem, na jaki warto zwrócić uwagę, jest rodzaj pompy ciepła, w czym oczywiście pomóc może Ci nasz doradca. Kolejnym wartym uwagi kryterium jest zadbanie o to, by Twój dom w Świdnicy miał maksymalnie ograniczone straty ciepła.
Kluczowa jest również energia elektryczna potrzebna do zasilania pompy ciepła, mimo że pompa ciepła to opłacalne rozwiązanie samo w sobie, to będzie jeszcze bardziej efektywne finansowo, jeżeli zadbany o pozyskiwanie własnej energii, np. poprzez instalację fotowoltaiczną.

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki, wybór ten najlepszy jest nie tylko pod względem troski o ekologię, ale również dzięki twardym danym, na podstawie których łatwo obliczyć, iż w większości przypadków inwestycją ta jest realnie najbezpieczniejszą i najbardziej opłacalną opcją dostępną na rynku.

Tak więc, czy warto skorzystać z oferty naszej firmy i zamontować pompę ciepła? Jako firma z 18-letnim doświadczeniem wiemy, iż wybór ten to inwestycja na lata. My jako przedsiębiorstwo świadome potrzeby długowieczności tego rozwiązania troszczymy się przez lata o wydajne ogrzewanie domów i firm naszych Klientów m.in. mieszkających w Świdnicy i okolicach. Troska ta objawia się między innymi poprzez serwis urządzeń, gdy zajdzie taka potrzeba.

Gorąco zachęcamy Cię do kontaktu z naszą firmą, odpowiemy na wszystkie pytania i doradzimy w Twoim indywidualnym przypadku!

Wybierając pompę ciepła w Świdnicy od MIR Energia, decydujesz się na wysoką jakość usług i profesjonalny serwis. Jesteśmy dumni z naszego ponad 18-letniego doświadczenia w branży, które pozwala nam dostarczyć naszym klientom rozwiązania dopasowane do ich indywidualnych potrzeb.

Dbamy o każdego klienta, oferując indywidualne podejście oraz szeroką dostępność pod telefonem serwisowym w godzinach 8:00-20:00. Nasza elastyczność i szybkość realizacji sprawiają, że możemy sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zwracamy szczególną uwagę na detale, zapewniając, że każda instalacja jest wykonana z najwyższą precyzją. Profesjonalne doradztwo i pomoc na każdym etapie realizacji gwarantują, że proces wyboru i montażu pomp ciepła na terenie Świdnicy będzie przebiegał sprawnie i bezproblemowo.

Co więcej, MIR Energia dba także o długofalowe zadowolenie klientów, zapewniając im wsparcie techniczne i serwisowe po zakończeniu instalacji. Wszystko to sprawia, że wybierając nasze usługi, otrzymujesz nie tylko sprawdzone i efektywne urządzenia grzewcze, ale także profesjonalną obsługę oraz pewność, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc.

cała polska

Montaż pompy ciepła w Świdnicy i nie tylko, czyli gdzie jeszcze nas znajdziesz?

MIR Energia to renomowana firma, która z powodzeniem oferuje montaż najwyższej jakości pomp ciepła w Świdnicy. Dzięki swojej profesjonalnej obsłudze i zaawansowanym technologiom zyskaliśmy uznanie świdnickich Klientów, ale również z innych części Dolnego Śląska. Dlaczego? Warto wiedzieć, że głównym obszarem naszej działalności jest Wrocław i jego okolice, a także inne miejscowości województwa dolnośląskiego.

Tak więc jeżeli sam jesteś ze Świdnicy, ale masz rodzinę/przyjaciół lub znajomych z innych miast, którzy również byliby zainteresowani instalacją pompy ciepła w swoim domu, nakieruj ich na ofertę naszego przedsiębiorstwa. Z chęcią zaprojektujemy i przeprowadzimy profesjonalny montaż nowoczesnego systemu grzewczego, podchodząc w sposób indywidualny do każdej osoby. Zapraszamy do kontaktu!

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami