Rekuperatory – Wrocław

Jesteś zainteresowany kupnem i montażem pomp ciepła we Wrocławiu lub w innej miejscowości na Dolnym Śląsku? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą naszej firmy.

Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Rekuperatory i wentylacja mechaniczna Wrocław – MIR Energia

Z roku na rok coraz większą uwagę przykładamy do tego, w jakich warunkach przychodzi nam żyć. Dobrym tego przykładem jest inwestowanie w nowoczesne, ekologiczne i energooszczędne rozwiązania, które z jednej strony poprawią komfort życia i pomogą zadbać o zdrowie, a z drugiej zapewnią korzyści finansowe. O czym mowa? Na myśl przychodzi m.in. rekuperacja. Wrocław jest jednym z miast, w których już dziś można skorzystać z dobrodziejstw tego rodzaju systemu wentylacji w domu (i nie tylko), a wszystko to za sprawą naszej firmy. Poznaj bliżej ofertę MIR Energia i dowiedz się najważniejszych informacji o rekuperacji we Wrocławiu i okolicach. Zapraszamy!

serwis

Gwarantujemy autoryzowany SERWIS rekuperatorów we Wrocławiu i nie tylko.

full serwis

Rekuperacja we Wrocławiu – dlaczego MIR Energia?

Komfort każdego naszego Klienta to nasz priorytet… a doskonale wiemy, jak rekuperacja pozytywnie na niego wpływa. Zaawansowanie technologiczne, umożliwia nam stałą kontrolę nad tym, jak przebiega wentylacja w naszym domu. Cały proces jest automatyczny, dzięki czemu nie musimy martwić się o opiekę nad nim – w każdej chwili możemy ingerować w funkcjonowanie tego systemu.

Oferujemy sprawdzone urządzenia wysokiej jakości: rekuperatory ThesslaGreen, Zehnder, Komfovent, Wanas,

Kompleksowo wykonujemy wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła wraz z montażem rekuperatora.

Realizujemy chłodzenie przez wentylację chłodnicą lub rekuperatorem z pompą ciepła.

Wykonujemy indywidualne projekty rekuperacji we Wrocławiu i okolicach.

Obliczeniowo dobieramy wydajność centrali wentylacyjnej i system kanałów.

Dokonujemy regulacji systemu wentylacyjnego i dostarczamy protokół regulacji potrzebny do pozwolenia na użytkowanie.

Dobieramy i wykonujemy wymienniki gruntowe (glikolowe GWC lub odwiert).

połaczenie

rekuperator + pompa ciepła? Dlaczego nie!

W naszych realizacjach wrocławskich rekuperację często łączymy z pompami ciepła. Przynosi to wymierne korzyści ekonomiczne w postaci urządzeń o mniejszej mocy i niższych kosztach ogrzewania. Dodatkowo odwierty pod gruntową pompę ciepła zastępują gruntowy wymiennik ciepła, dzięki czemu unikamy dublowania kosztów. Rekuperacja i pompa ciepła mogą korzystać z tego samego dolnego źródła energii zarówno do chłodzenia jak i ogrzewania. Tego rodzaju kompleksowe rozwiązanie ma przewagę ekonomiczną nad rekuperacją powiązaną z innymi systemami ogrzewania.

Dowiedz się więcej
więcej o nas

Obliczeniowo i rzetelnie dobieramy urządzenia grzewcze

Naszym klientom oferujemy autoryzowany, profesjonalny SERWIS gruntowych i powietrznych pomp.

DOŚWIADCZENIE

Od 17 lat wykonujemy systemy ogrzewania, wentylacji i chłodzenia na bazie pomp ciepła i rekuperatorów. Dotychczas działaliśmy jako firma MIR Energia Bogusław Tatomir, obecnie również jako MIR Energia sp. z o.o.

PONAD 1000 REALIZACJI

Jesteśmy jedną z wiodących firm wykonawczych, zajmujących się energooszczędnymi instalacjami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Wykonaliśmy grubo ponad 1000 instalacji. Posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie.

SERWIS

Wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w ilości zainstalowanych pomp ciepła w Polsce u takich producentów jak Danfoss, alpha innotec czy Nibe. Posiadamy potrzebne certyfikaty, autoryzacje i uprawnienia. Jesteśmy partnerem wspierającym Port PC.

BRANŻOWE NAGRODY

Wielokrotnie byliśmy wyróżniani i nagradzani za jakość i ilość zamontowanych wysokiej jakości pomp ciepła a także za obsługę serwisową przez takie firmy jak Danfoss, Nibe czy AlphaInnotec.

opinie

Poznaj opinie zadowolonych klientów

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Firma Mir energia jest firma bardzo dobra , dobre wykonanie pomp ciepl, podłogowe ogrzewanie, , serwis jest bardzo dobry , po 13 latach wykonania usługi kompleksowej takiej jak pompa Ciepla z odwiertami, rekuperacja, wylewki i ogrzewanie podłogowe , do dzis wszystko pracuje super, serwis zawsze dostępny i szybki , bardzo polecam ta firme , realizacja była w Zgorzelcu”
Paweł Sosnowski
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Firma godna polecenia, współpraca z firmą na najwyższym poziomie,firma wykonała u mnie instalację hydrauliczną, ogrzewanie podłogowe wraz z pompą ciepła oraz wentylację mechaniczną z rekuperacją,pełny serwis z miłą obsługą”
Zbigniew Procyk
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Gorąco polecam MIR Energia. Pracownicy firmy pomogli mi dobrać odpowiednie dla mojego budynku urządzenie, biorąc pod uwagę specyfikę mojego domu oraz rentowność inwestycji a nie poziom własnej prowizji, sprawnie zarządzili logistyką związaną z dostawą, pomimo opóźnień po stronie producenta oraz efektywnie przeprowadzili montaż, omawiając wszelkie aspekty podejmowanych decyzji i wsłuchując się w moje uwagi, nie unikając dodatkowych prac wynikających z zastanych okolicznosci.”
Rafał Pisz
nasza

Baza wiedzy

Realizacje

Zobacz wszystkie realizacje

Poradnik

Rekuperatory i ich cena

Rekuperatory i ich cena

Od czego zależy cena rekuperatora? Zbyt niska cena rekuperacji najczęściej oznacza:…

Jak działa rekuperator?

Jak działa rekuperator? Zasada działania rekuperatora jest banalna, a uzyskany efekt…
Zobacz nasz poradnik
oszczędności

dlaczego rekuperacja zdobywa coraz większe uznanie mieszkańców Wrocławia i woj. dolnośląskiego?

Nie ma co ukrywać, każdy inwestor z Wrocławia, czy innego polskiego miasta kwestię opłacalności danego przedsięwzięcia będzie traktował jako priorytet. Stawiając na rekuperację oszczędzamy nawet 50% na rachunkach za energię cieplną. W duecie raźniej – inwestując w oba rozwiązania, t.j. rekuperację oraz pompę ciepła we Wrocławiu zyskujemy połączenie idealne. Rekuperacja nie tylko podwyższa standard i komfort mieszkania w Twoich 4 ścianach, ale także obniża moc pompy ciepła, która będzie potrzebna do ogrzania budynku… dzięki temu całe przedsięwzięcie będzie bardziej opłacalne.

Nurt ekologicznej polityki UE

Nie można zapominać o kwestii „płynięcia z nurtem ekologicznej polityki UE”. Stawiając na rekuperację, czy pompę ciepła możemy liczyć na bardzo wysokie dofinansowania, co dodatkowo zwiększa opłacalność całej inwestycji.

Dowiedz się więcej

Dotacja „Czyste powietrze”

Dostępna jest, chociażby dotacja „Czyste Powietrze”, w ramach której wyznaczono dwa poziomy finansowania

  1. Poziom podstawowy: dla osób o dochodach rocznych nieprzekraczających 100 000 zł rocznie. (per mieszkaniec, niecałe domostwo). Dla tego poziomu zwrot poniesionych kosztów może wynieść do 30% i do 5 000 PLN.
  2. Poziom podwyższony: dotyczy osób, których przeciętny miesięczny dochód na jednego członka gospodarstwa domowego nie przekracza kwoty:
    • 1 400 zł miesięcznie w gospodarstwie wieloosobowym (obowiązuje od 15 maja 2020 r.);
    • 1 960 zł miesięcznie w gospodarstwie jednoosobowym.

W przypadku poziomu podwyższonego zwrot poniesionych kosztów może wynieść do 60% i do 10 000 PLN.

Bardzo istotne do podkreślenia jest, iż dotacja dostępna jest dla budynków starych i modernizowanych. Druga bardzo ciekawa opcja wsparcia finansowego dla inwestycji w rekuperację to „Ulga Termomodernizacyjna”. Jest to prawo do odliczenia inwestycji do 53 000 PLN od swojego podatku dochodowego. Jak łatwo obliczyć, przy 19% podatku może być to kwota nawet pięciocyfrowa.

Dowiedz się więcej

Lokalne dotacje we Wrocławiu

Dostępne są również lokalne dotacje we Wrocławiu i okolicach, czy to na pompy ciepła z Wrocławia, czy rekuperację. Ważne, by na bieżąco sprawdzać dostępne możliwości, choć trzeba przyznać, że już same ogólnopolskie programy są bardzo opłacalne.

FAQ

Rekuperatory Wrocław – najczęściej zadawane pytania

Nie jesteś pewny posiadanej wiedzy?

Samo słowo rekuperacja z języka łacińskiego oznacza „odzyskiwanie energii”. W praktyce termin ten odnosi się do wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, czyli procesu polegającego na wymianie zużytego powietrza na świeże bez utraty ciepła z wyrzucanego powietrza. W skrócie można powiedzieć, że wentylacja mechaniczna zapewnia dostęp do świeżego powietrza w całym domu bez konieczności otwierania okien.

Systemy wentylacyjne z odzyskiem ciepła bazują na specjalnych urządzeniach, czyli tzw. rekuperatorach. Są to sprzęty odzyskujące ciepło z powietrza wentylacyjnego i przekazujące je do powietrza nawiewanego. Sama rekuperacja odbywa się za sprawą wymiennika ciepła oddzielającego strumienie powietrza (nawiewowego i wylotowego), co umożliwia odzysk energii z powietrza wywiewanego, które trafia na zewnątrz budynku. Powietrze nawiewne z kolei jest filtrowane i wpuszczane do środka.

System wentylacji mechanicznej w postaci rekuperacji zapewnia wyższą jakość powietrza w pomieszczeniu, zmniejsza straty ciepła, a także pozytywnie wpływa na środowisko naturalne. Co więcej, jest to energooszczędne rozwiązanie do domów jednorodzinnych (i nie tylko) zmniejszające koszty ogrzewania obiektu. 

Dzięki rekuperacji w pomieszczeniu znajduje się o wiele mniej kurzu, pyłków oraz bakterii mogących stanowić zagrożenie dla ludzkiego zdrowia. Warto pamiętać, że Wrocław jest miastem, w którym może dojść m.in. do przekroczenia normy stężenia pyłów zawieszonych PM 2,5, dlatego też decydując się na montaż instalacji, warto pomyśleć o wyposażeniu rekuperatora w dodatkowy filtr o wysokiej klasie filtracji.

Profesjonalny montaż wentylacji z odzyskiem ciepła we Wrocławiu (i innych miastach) może wynieść około 20-30 tysięcy złotych – warto jednak wiedzieć, że koszt ten obejmuje: zakup rekuperatora, dokładne wyliczenia na zapotrzebowanie na powietrze wentylacyjne, projekt systemu wentylacji, usługę montażu (systemu, rekuperatora, materiałów instalacyjnych), uruchomienie systemu rekuperacji, a także jego regulację. 

Łączny koszt uzależniony jest od wielkości budynku, rodzaju i modelu rekuperatora, ilości oraz długości kanałów wentylacyjnych, a także stopnia skomplikowania instalacji.

Polecamy rekuperatory o bardzo wysokiej sprawności do 95% – wyposażone w ciche wentylatory i silniki EC, przyjazne sterowniki, automatyczny by-pass wykorzystywany latem, inteligentny system antyzamrożeniowy, zabezpieczający wymiennik ciepła przed zamarzaniem w zimie. Nie proponujemy tańszych rekuperatorów działających na recyrkulacji w chłodniejsze dni. Proponowane przez nas urządzenia mają przede wszystkim dbać świeże powietrze w domu przez cały rok w Twoim domu!

Moc rekuperatora oraz instalację dobieramy na potrzeby komfortowej wymiany ilości powietrza w budynku. Uwzględniamy kubaturę, długość kanałów oraz ilość osób przebywających w budynku. Minimalne strumienie powietrza wentylującego dla pomieszczeń mieszkalnych określa Polska Norma. Projektowane przez nas wentylacje znacznie przewyższają niezbędne minimum higieniczne, dzięki czemu zapewniamy sprawne i ciche działanie wentylacji nie tylko na co dzień, ale również w przypadku większej ilości gości w domu, czy też konieczności szybkiego przewietrzenia pomieszczeń (np. wc, łazienki).

Rekuperacja pozwala na obniżenie strat ciepła na wentylacji nawet o 95%. Sprawny system wymaga jednak właściwie dobranego rekuperatora o wysokiej sprawności oraz dobrze zaprojektowanej i wykonanej wentylacji mechanicznej!

Tak, system rekuperacji powinien być poddawany regularnym czynnościom konserwacyjnym, czyli wymianie filtrów powietrza. Dobrze, aby odbywało się to, co 3-12 miesięcy (w zależności od tego, jak wiele zanieczyszczeń znajduje się w powietrzu). Sama konserwacja jest bardzo ważna i nie powinna być bagatelizowana – w przeciwnym razie zanieczyszczone filtry poskutkują gorszą wydajnością rekuperatora, mogą spowodować zanieczyszczenie instalacji a na pewno negatywnie odbiją się na jakości powietrza we wnętrzu budynku.

Rekuperacja zapewnia wymianę powietrza w budynku oraz odzysk ciepła, co z kolei przekłada się na energooszczędność, a tym samym – zmniejszenie kosztów ogrzewania domu i innych obiektów. Po podłączeniu chłodnicy do systemu rekuperacji i wykorzystaniu opcji by passu latem można też trochę schłodzić nagrzane pomieszczenia. Klimatyzacja zaś wykorzystywana jest głównie do chłodzenia powietrza w pomieszczeniach. Co ważne – system klimatyzacyjny nie zapewnia wymiany powietrza, co może wpłynąć negatywnie na jakość powietrza w pomieszczeniach, dlatego coraz więcej osób decydując się na montaż klimatyzacji, rozważa jednoczesne zastosowanie rekuperacji w domu – oba systemy można bowiem ze sobą połączyć.

Wysokiej klasy system rekuperacji nie powinien negatywnie wpływać na poziom hałasu w domu. Kluczem do sukcesu jest jednak odpowiednie zaprojektowanie systemu, a także instalacja.

Do takich czynników zaliczyć można: wydajność wentylatora, a także wymiennika ciepła, dobry sterownik umożliwiający dobór opcji indywidualnych, dobre ustawienie całego systemu regulacji oraz odpowiednią izolację termiczną.

Można to zrobić za sprawą pomiaru jakości powietrza wewnętrznego, temperatury oraz wilgotności powietrza.

Nie, wręcz zapobiega rozwojowi pleśni ale musi być odpowiednio zaprojektowany, zamontowany, a także regularnie konserwowany.

cała polska

Najwyższa jakość i komfort – rekuperacja Wrocław

Zamontowanie rekuperacji we Wrocławiu w Twoim domu to krok w stronę gwarancji świeżości, rześkości, a także jakości nieosiągalnej dla konwencjonalnych rozwiązań. Przed montażem dokładnie obliczamy potrzebną moc. Przyjmuje się 20-30 m3/h przefiltrowanego powietrza na mieszkańca w pomieszczeniu a dodatkowo dopasowuje się ilość powietrza do kubatury pomieszczeń, żeby zapewnić świeże powietrze w każdym pomieszczeniu. Brudne czy wilgotne powietrze jest usuwane z domu i wymieniane na świeże.

Dużym plusem systemu rekuperacyjnego jest możliwość sprawnego pozbywania się niechcianych zapachów, wytwarzanego np. podczas gotowania.

Część naszych Klientów z Wrocławia i woj. Dolnośląskiego zadaje nam pytanie pod tytułem „czy rekuperacja jest głośna?”. Odpowiedź to jednoczesne tak i nie! Pod tą enigmatyczną odpowiedzią kryje się perspektywa tego, o jakim elemencie instalacji rozmawiamy. Naturalnie, w niektórych elementach instalacji hałas jest zauważalny. Mimo wszystko dobrze zaprojektowana rekuperacja jest prawie bezgłośna w mieszkaniu, na co wpływ ma również wysoka klasa rekuperatorów stosowanych w naszej firmie.

Przykładamy wagę do technologii montażu, odpowiedniego doboru tłumików, odpowiedniej izolacji przewodów wentylacyjnych, czy ich średnicy. Każdy element może mieć wpływ na wynik, jednak nasze blisko 20-letnie doświadczenie nauczyło nas jak dbać o zachowanie najwyższego poziomu miru domowego w domach i mieszkaniach naszych Klientów.

Całkiem możliwe, że trafiłeś do nas, wpisując frazę „rekuperatory Wrocław” – w tym miejscu pragniemy dodać, że wykonujemy instalacje głównie we Wrocławiu, ale nie tylko – jeżeli więc nie jesteś z tego miasta, po prostu skontaktuj się z naszą firmą, a następnie ustalimy szczegóły realizacji usługi.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami