Pompy ciepła – Wrocław

Jesteś zainteresowany kupnem i montażem pomp ciepła we Wrocławiu lub w innej miejscowości na Dolnym Śląsku? Jeśli tak, to zapoznaj się z ofertą naszej firmy.

Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Montaż i odwierty pod pompy ciepła we Wrocławiu i okolicach

Oferujemy różne rodzaje urządzeń grzewczych, które możesz dopasować do swoich wymagań i możliwości montażowych. Inwestycja w energooszczędne ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe wykorzystujące odnawialne źródła energii to doskonały sposób na obniżenie rachunków. W co możesz się wyposażyć, korzystając z naszej oferty? 

  • Pompy ciepla gruntowe wraz z odwiertem.
  • Pompy ciepła powietrzne.
Polecamy uznane

Sprawdzone urządzenia

Polecamy uznane, sprawdzone urządzenia: alpha innotec, Danfoss – obecnie Thermia, Stiebel-Eltron, De Dietrich, HitachiNibe, Viessmann, Mitsubishi Electric, Vaillant.

Dowiedz się więcej
full serwis

Prawidłowy dobór, wzorowe instalacje i gwarantowany serwis

W MIR Energia posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii profesjonalnego doboru pomp ciepła, ale nie tylko. W trakcie naszej ponad 18-letniej działalności postawiliśmy sobie za cel nie tylko optymalne zaprojektowanie i wykonanie całego węzła cieplnego z pompą ciepła, nie tylko solidny i estetyczny montaż, ale i profesjonalny, ciągły i szybki serwis pomp ciepła dla naszych klientów.

bardzo dobre parametry

Instalujemy pompy ciepła gruntowe o bardzo dobrych parametrach sprawnościowych. Wybieramy produkty adekwatne cenowo do jakości. Nie eksperymentujemy na klientach. Gwarantujemy swoją marką serwis zamontowanych urządzeń.

Staranny dobór elementów instalacji

Starannie dobieramy elementy instalacji: zbiorniki, pompy obiegowe, zawory trójdrożne itd. Dbamy również o estetykę wykonanej instalacji.

zŁoty środek

Przy doborze pompy ciepła szukamy złotego środka między preferencjami klientów, wymaganiami co do sprawności i jakości pompy, budżetu, jaki jest przeznaczony na inwestycję i w końcu aktualnymi cennikami, żeby z porównywalnych modeli i warunków zakupu, zaproponować najlepsze urządzenie. 

najpopularniejsze dofinansowania

Jakie dofinansowanie pomp ciepła?

Z racji tego, że tego typu urządzenia grzewcze nie są tanimi urządzeniami (w szczególności gruntowe pompy ciepła z odwiertem pionowym), wśród klientów często pojawia się pytanie, czy istnieje możliwość dofinansowania pomp ciepła we Wrocławiu oraz innych miastach Polski. Jak to wygląda w praktyce?

Dowiedz się więcej
więcej o nas

Obliczeniowo i rzetelnie dobieramy urządzenia grzewcze

Naszym klientom oferujemy autoryzowany, profesjonalny SERWIS gruntowych i powietrznych pomp.

DOŚWIADCZENIE

Od 17 lat wykonujemy systemy ogrzewania, wentylacji i chłodzenia na bazie pomp ciepła i rekuperatorów. Dotychczas działaliśmy jako firma MIR Energia Bogusław Tatomir, obecnie również jako MIR Energia sp. z o.o.

PONAD 1000 REALIZACJI

Jesteśmy jedną z wiodących firm wykonawczych, zajmujących się energooszczędnymi instalacjami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Wykonaliśmy grubo ponad 1000 instalacji. Posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie.

SERWIS

Wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w ilości zainstalowanych pomp ciepła w Polsce u takich producentów jak Danfoss, alpha innotec czy Nibe. Posiadamy potrzebne certyfikaty, autoryzacje i uprawnienia. Jesteśmy partnerem wspierającym Port PC.

BRANŻOWE NAGRODY

Wielokrotnie byliśmy wyróżniani i nagradzani za jakość i ilość zamontowanych wysokiej jakości pomp ciepła a także za obsługę serwisową przez takie firmy jak Danfoss, Nibe czy AlphaInnotec.

opinie

Poznaj opinie zadowolonych klientów

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
“Jestem zachwycony współpracą z firmą, która zajęła się instalacją ogrzewania podłogowego, rekuperacji, pompy ciepła, instalacji wodnej oraz zmiękczacza wody w moim domu. Chciałbym wyrazić moje najszczersze słowa uznania i wdzięczności za ich profesjonalizm, doskonałą jakość pracy oraz zaangażowanie w każdy etap projektu.”
Wojciech Krzaczek
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
Tak naprawdę wystarczy jedno zdanie, aby opisać firmę MIR Energia: odpowiedzialni fachowcy, z ogromną wiedzą merytoryczną, którzy wykonują instalacje klientowi w sposób profesjonalny, tak, jak robiliby dla siebie. Cechuje ich pełna fachowość i zaangażowanie, a posiadana wiedza i doświadczenie w wykonywanej pracy pozwalają wytłumaczyć klientowi trudne zagadnienia językiem zrozumiałym dla wszystkich.
Łukasz Kubacki
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
“W firmie zamówiłem wykonanie całej instalacji wodno-kanalizacyjnej, ogrzewania podłogowego z montażem pompy ciepła. tradycyjnie firma przypomina się z przeglądami utrzymującymi gwarancję producenta pompy. Serwisant zawsze jest na umówiona godzinę, przegląd dotyczy wszystkich komponentów które mogą się zużywać. Szczerze polecam.”
Wojciech Warchal
nasza

Baza wiedzy

Realizacje

Zobacz wszystkie realizacje

Poradnik

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? W przypadku gruntowej pompy ciepła w całościowym koszcie zakupu…
Zobacz nasz poradnik
Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Pompy ciepła – gruntowe czy powietrzne? Na co się zdecydować, chcąc naturalnie ogrzać dom?

Rachunki za ogrzewanie (w szczególności w dzisiejszych czasach) potrafią naprawdę „zaboleć”, stąd też nikogo nie może dziwić fakt, że coraz więcej osób kieruje swoją uwagę na naturalne źródła ciepła w postaci pomp, które występują w kilku odmianach. Czym jest i jak działa konkretny typ pompy ciepła?

Gruntowa pompa ciepła

Ten typ urządzenia pozyskuje ciepło z gruntu poprzez zainstalowane kolektory (sondy, odwierty). Pompa ciepła gruntowa jest uważana za jedno z najwydajniejszych i najbardziej ekologicznych rozwiązań ogrzewania budynków. Pompa zwykle korzysta z kilku odwiertów tworzących kolektor pionowy. Pojedynczy odwiert składa się z połączonych rur w kształcie litery U, które są umieszczone pionowo w ziemi najczęściej do głębokości 100 m. Czynnik znajdujący się w rurze przepływając przez odwiert, pobiera ciepło z gruntu i  transportuje je do pompy ciepła zlokalizowanej w budynku. Znając podstawy, odpowiedzmy sobie na najważniejsze pytania związane z tym typem pomp ciepła.

Jak głęboko trzeba wiercić, by ilość ciepła dostarczana do pompy ciepła była odpowiednia i jednocześnie z biegiem lat nie następowała utrata wydajności?

Odpowiedź na to pytanie jest prosta – pod warunkiem że znamy wszystkie parametry do obliczeń tj. zapotrzebowanie na moc grzewczą budynku, dobraną moc pompy ciepła i profil geologiczny gruntu, w którym przebiega odwiert pompy ciepła. Im większe zapotrzebowanie na moc grzewczą i grunt gorzej przewodzący ciepło, tym głębokość musi być większa.

Ile kosztuje odwiert?

Bez obliczeń trudno oszacować koszt odwiertu, ale można podać widełki. Cena odnosi się do metra bieżącego i w zależności od gruntu waha się od ok. 120 zł/mb przy wierceniu na większości obszaru Polski do ok. 180 zł/mb przy wierceniu w terenie górzystym (w skale). Zwykle do domu jednorodzinnego we Wrocławiu lub okolicach suma długości odwiertów wynosi od 150 do 240 metrów i ceny wahają się od 20 tys. do 40 tys. w zależności od wielkości domu, zapotrzebowania na ciepło wynikającego z przeprowadzonych przez nas obliczeń, położenia i warunków na działce.

Jest to dość droga inwestycja, bo to dopiero sam odwiert pod pompę ciepła, dochodzi do tego zakup sprzętu oraz jego instalacja. Nie zawsze ma to sens. Czasami też działka jest bardzo ładnie zagospodarowana i wjechanie na nią  koparką i wiertnicą budzi zrozumiały niepokój właściciela.

Dowiedz się więcej

Powietrzna pompa ciepła

Często wówczas proponujemy powietrzną pompę ciepła, która pozyskuje ciepło z powietrza atmosferycznego – nawet przy skrajnie niskich temperaturach zewnętrznych, aczkolwiek jej wydajność w takich warunkach spada. W omawianym obszarze, czyli Wrocławiu i okolicznych miejscowościach pompa ciepła powietrzna jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ te rejony raczej nie słyną z mrozów.

Zasadniczo zarówno powietrzna pompa ciepła, jak i gruntowa spełniają te same funkcje – zapewniają w budynku ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową. Mogą też efektywnie chłodzić budynek np. poprzez system ogrzewania podłogowego.

Dowiedz się więcej

Jakie są różnice pomiędzy obiema pompami?

Różnica polega przede wszystkim na tym, że jednostka zewnętrzna powietrznej pompy ciepła usytuowana jest na zewnątrz budynku, emitując pewien hałas, który najczęściej jednak nie jest słyszalny w budynku. Co więcej, takie urządzenia nie wymagają odwiertu.

Jeśli chodzi o koszt instalacji pompy ciepła powietrznej we Wrocławiu, jest on mniejszy od inwestycji w pompę gruntową.

Żywotność powietrznej pompy ciepła szacowana jest przez czołowych producentów takich jak Mitsubishi lub Hitachi na 17-18 lat, podczas gdy producenci gruntowych pompy ciepła, np. Stiebel Eltron szacuje żywotność pompy ciepła gruntowej na co najmniej 25 lat.

Poczytaj więcej na temat tego, dlaczego powietrzna pompa ciepła we Wrocławiu jest lepszym rozwiązaniem – na tej podstronie szczegółowo opisaliśmy temat, co powinno ułatwić podjęcie decyzji co do zakupu konkretnego typu pompy.

FAQ

Pompy ciepła – najczęściej zadawane pytania

Nie jesteś pewny posiadanej wiedzy?

Pompa ciepła to urządzenie grzewcze, które służy do przenoszenia ciepła z jednego medium (dolne źródło) do drugiego (układ grzewczy, C.W.U), wykorzystując do tego proces termodynamiczny.

Urządzenia te same w sobie nie produkują energii cieplnej, a jedynie wymuszają przepływ ciepła z miejsca, w którym temperatura jest niższa, do obszaru, w którym panuje wyższa temperatura. Można powiedzieć, że działają na podobnej zasadzie co chłodziarki – różnicą jednak jest kierunek przepływu ciepła.

Uzależnione jest to m.in. od metrażu Twojego domu, typu urządzenia, czy klasy energetycznej obiektu. Można przyjąć, że koszt zakupu i instalacji pompy ciepła wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Można powiedzieć, że pompy ciepła typu powietrznego są najmniej kłopotliwymi urządzeniami systemu grzewczego (nie potrzebują żadnych zewnętrznych instalacji, aby pozyskać ciepło). Tego rodzaju pompy pobierają ciepło z powietrza zewnętrznego za sprawą wentylatora, który z kolei dostarcza je z otoczenia.

Temat pomp ciepła w kwestii ogrzewania domu często wiążę się z porównaniem do instalacji gazowych. Co się bardziej opłaca? Sam zakup tańszy jest w przypadku ogrzewania gazowego – pod kątem kosztów eksploatacji zdecydowaną przewagę mają pompy ciepła – ich zakup stosunkowo szybko się zwraca.

Wybór odpowiedniej pompy ciepła zależy od wielu czynników jak: wielkość budynku, izolacja termiczna domu, warunki klimatyczne w regionie, sposób użytkowania obiektu i budżet. Wszystkie te elementy są policzalne, więc zawsze pracowicie to obliczamy.

To zależy od rodzaju urządzenia, jego mocy, warunków klimatycznych, izolacji termicznej budynku, zapotrzebowania na ciepłą wodę, a także sposobu użytkowania pompy. Oczywiściej zużycie prądu różni się również od pory roku. Ogólnie przyjąć można, że na każde 100 m² zapotrzebowanie na prąd przy dobrych jakościowo urządzeniach wynosi ok. 1500-2500 kWh. Nie należy jednak brać tych wartości za pewnik – są one uśrednione.

Tak, pompa ciepła jest uważana za jedno z najbardziej energooszczędnych rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku ze względu na to, że wykorzystuje energię z otoczenia tj. powietrza, wody i ziemi, czyli innymi słowy – z odnawialnych źródeł energii.

Tak, pompa ciepła jest uważana za jedno z najbardziej energooszczędnych rozwiązań grzewczych dostępnych na rynku ze względu na to, że wykorzystuje energię z otoczenia tj. powietrza, wody i ziemi, czyli innymi słowy – z odnawialnych źródeł energii.

Tak, w czasie pracy nie emitują szkodliwych związków do atmosfery.

Tak, jest to możliwe, natomiast niezalecane jest całkowite wyłączanie urządzenia. Pompa ciepła, gdy nie występuje zapotrzebowanie na ogrzewanie lub ciepłą wodę użytkową pozostaje w stand by podobnie jak np. nieużywany aktualnie telewizor. W każdej chwili jest gotowa do działania, jeśli wystąpi taka potrzeba. Prawidłowe działanie jest kluczowe do tego, by obniżyć rachunki.

Nie, nie produkuje ciepła przez cały czas. Jest to urządzenie, które pracuje w sposób cykliczny – czas pracy zależny jest bowiem od zapotrzebowania na ciepło w budynku, a na to z kolei wpływ mają panujące warunki atmosferyczne oraz oczywiście zapotrzebowanie na ciepłą wodę użytkową

To zależy od tego, o czym wspomnieliśmy w poprzednim punkcie. Nie ma jednego, sztywnego interwału pomiędzy kolejnym uruchomieniem pompy. Urządzenie włączy się wtedy, gdy zajdzie ku temu potrzeba.

Tak, jest to możliwe od stycznia 2019 roku w ramach wprowadzonej w życie ulgi termomodernizacyjnej.

To zależy od rodzaju pompy, a także indywidualnych możliwości montażowych. Zasadniczo urządzenie to można zamontować np. w piwnicy, pomieszczeniu technicznym, na poddaszu, na ścianie lub dachu domu.

Do typowych domów jednorodzinnych z reguły wystarczają dwa lub trzy odwierty.

Można to zrobić na 4 sposoby: do gruntu, kanalizacji, drenażu opaskowego lub studni chłonnej.

Powietrzne pompy a właściwie jednostki zewnętrzne znajdujące się poza budynkiem emitują poziom hałasu na poziomie 50-60 dB, w odległości 4 m ciśnienie akustyczne zazwyczaj nie przekracza 40 dB. Gruntowe pompy ciepła są cichsze – emitują hałas na poziomie ok. 40 dB.

To zależy o jakim typie urządzenia grzewczego mowa. Powietrzne modele zwykle mają rozmiary 1,2 x 0,6 x 0,4 m (wysokość, szerokość, głębokość), gruntowe z kolei są nieco większe, bo mogą występować w formacie 2 x 1 x 1 m. Niezależnie jednak od rodzaju pompy ciepła są mniejsze od tradycyjnych pieców.

Aktualnie możliwe jest skorzystanie, z któregoś z wymienionych niżej programów na instalację pompy ciepła (Wrocław i okolice).

Moje ciepło – dofinansowanie na pompy ciepła gruntowe (do 21 tys. zł) i powietrzne (do 7 tys. zł) w nowo budowanych obiektach. Program jest ogólnopolski, tak więc mogą z niego korzystać osoby, które budują swój dom nie tylko w naszym rejonie.

Czyste powietrze – dofinansowanie na pompy ciepła dla modernizowanych domów. To również program, który swoim działaniem obejmuje nie tylko Dolny Śląsk. Kwota dofinansowania jest zawrotna, bo może sięgać nawet 135 tys. zł na pompę ciepła, termomodernizację i fotowoltaikę, ale haczyk tkwi w dochodzie na jednego członka gospodarstwa domowego przyszłego beneficjenta dofinansowania, który (trochę upraszczając), im jest niższy, tym wyższe dofinansowanie.

Agroenergia – dofinansowanie na pompy ciepła od mocy 10 kW do 50 kW dla rolników.

Możliwe jest skorzystanie również z któregoś z programów lokalnych np. program Kawka we Wrocławiu (do 12 tys. zł) – dofinansowanie na instalacje pompy ciepła dla modernizowanych domów i mieszkań.

cała polska

Pompy ciepła – Wrocław i nie tylko

Nasze instalacje znajdują się głównie na terenie Dolnego Śląska. Zajmujemy się instalacjami  pomp ciepła na terenie Wrocławia.

A to nie koniec! Nasza firma oferuje wysokiej jakości urządzenia grzewcze również klientom z innych województw. Obecni jesteśmy bowiem na terenie województwa opolskiegoczęściowo wielkopolskiegołódzkiego i lubuskiego.

Zapoznaj się z naszą ofertą i zainwestuj w solidne pompy ciepła z Wrocławia  i zmniejsz koszty ogrzewania już dziś.

W tym miejscu pragniemy dodać, że nasza oferta to nie tylko nowoczesne systemy grzewcze. Nasza firma realizuje również usługi związane z wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła (rekuperacją), systemami ogrzewania i chłodzenia i instalacjami sanitarnymi.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami