Pompy ciepła – Trzebnica

Jeżeli jesteś zainteresowany lub zainteresowana inwestycją w pompę ciepła w swoim domu, zdaj się na naszą firmę, która od ponad 18 lat zajmuje się profesjonalnym montażem, doradztwem i serwisem pomp ciepła (m.in. na terenie Trzebnicy, ale nie tylko).

Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Montaż i odwierty pod pompy ciepła w Trzebnicy i okolicach

Oferujemy różne rodzaje urządzeń grzewczych, które możesz dopasować do swoich wymagań i możliwości montażowych. Inwestycja w energooszczędne ogrzewanie podłogowe czy grzejnikowe wykorzystujące odnawialne źródła energii to doskonały sposób na obniżenie rachunków. W co możesz się wyposażyć, korzystając z naszej oferty? 

  • Pompy ciepla gruntowe wraz z odwiertem.
  • Pompy ciepła powietrzne.
Polecamy uznane

Sprawdzone urządzenia

Polecamy uznane, sprawdzone urządzenia: alpha innotec, Danfoss – obecnie Thermia, Stiebel-Eltron, De Dietrich, HitachiNibe, Viessmann, Mitsubishi Electric, Vaillant.

Dowiedz się więcej
full serwis

Prawidłowy dobór, wzorowe instalacje i gwarantowany serwis

W MIR Energia posiadamy wieloletnie doświadczenie w kwestii profesjonalnego doboru pomp ciepła, ale nie tylko. W trakcie naszej ponad 18-letniej działalności postawiliśmy sobie za cel nie tylko optymalne zaprojektowanie i wykonanie całego węzła cieplnego z pompą ciepła, nie tylko solidny i estetyczny montaż, ale i profesjonalny, ciągły i szybki serwis pomp ciepła dla naszych klientów.

bardzo dobre parametry

Instalujemy pompy ciepła gruntowe o bardzo dobrych parametrach sprawnościowych. Wybieramy produkty adekwatne cenowo do jakości. Nie eksperymentujemy na klientach. Gwarantujemy swoją marką serwis zamontowanych urządzeń.

Staranny dobór elementów instalacji

Starannie dobieramy elementy instalacji: zbiorniki, pompy obiegowe, zawory trójdrożne itd. Dbamy również o estetykę wykonanej instalacji.

zŁoty środek

Przy doborze pompy ciepła szukamy złotego środka między preferencjami klientów, wymaganiami co do sprawności i jakości pompy, budżetu, jaki jest przeznaczony na inwestycję i w końcu aktualnymi cennikami, żeby z porównywalnych modeli i warunków zakupu, zaproponować najlepsze urządzenie. 

najpopularniejsze dofinansowania

Dotacje na pompy ciepła w Trzebnicy – czy są dostępne?

W okolicach Trzebnicy dostępne są dotacje na montaż pomp ciepła, zarówno ogólnopolskie, takie jak Czyste Powietrze oraz ulgi w postaci „Ulgi Termomodernizacyjnej”, ale także lokalne. Lokalne programy w Trzebnicy na montaż pomp ciepła są zazwyczaj dostępne w pewnych ramach czasowych, a w związku z tym, zwróć się z zapytaniem o możliwe dotacje bezpośrednio do swojej gminy lub skontaktuj się z naszymi specjalistami – z chęcią doradzimy Ci w tym aspekcie.

Dowiedz się więcej
więcej o nas

Obliczeniowo i rzetelnie dobieramy urządzenia grzewcze

Naszym klientom oferujemy autoryzowany, profesjonalny SERWIS gruntowych i powietrznych pomp.

DOŚWIADCZENIE

Od 17 lat wykonujemy systemy ogrzewania, wentylacji i chłodzenia na bazie pomp ciepła i rekuperatorów. Dotychczas działaliśmy jako firma MIR Energia Bogusław Tatomir, obecnie również jako MIR Energia sp. z o.o.

PONAD 1000 REALIZACJI

Jesteśmy jedną z wiodących firm wykonawczych, zajmujących się energooszczędnymi instalacjami na terenie Wrocławia i Dolnego Śląska. Wykonaliśmy grubo ponad 1000 instalacji. Posiadamy duże i wieloletnie doświadczenie.

SERWIS

Wielokrotnie zajmowaliśmy pierwsze miejsce w ilości zainstalowanych pomp ciepła w Polsce u takich producentów jak Danfoss, alpha innotec czy Nibe. Posiadamy potrzebne certyfikaty, autoryzacje i uprawnienia. Jesteśmy partnerem wspierającym Port PC.

BRANŻOWE NAGRODY

Wielokrotnie byliśmy wyróżniani i nagradzani za jakość i ilość zamontowanych wysokiej jakości pomp ciepła a także za obsługę serwisową przez takie firmy jak Danfoss, Nibe czy AlphaInnotec.

opinie

Poznaj opinie zadowolonych klientów

5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Z czystym sumieniem polecam firmę MIR energia ze względu na profesjonalizm, słowność i terminowość.
Współpracujemy już 4lata, zamówiłem u nich pompe ciepła wraz z oprzyrządowaniem kotlowni. 4 lata po inwestycji z pompą nic się nie dzieje, a przeglądy wykonywane są w rzetelny sposób.”
Michał Smoliński
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Profesjonalna obsługa w trakcie przeglądu pompy ciepła. Od etapu umawiania do realizacji. Pompa już wiekowa ale Pan poradził sobie doskonale. Także w zakresie instruowania odnośnie samodzielnego użytkowania i utrzymania. Przyjemny i komunikatywny przedstawiciel. Polecam gorąco!”
Wojciech Klichta
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
5 star rating
„Pełen profesjonalizm, szczerze polecam 🙂 Firma wykonywała u mnie wszystkie prace – instalacja wodna, ogrzewanie podłogowe, pompa ciepła. Wszystko funkcjonuje sprawnie i do tego pory nie było żadnych problemów. Dodatkowo firma przypomina o przeglądach gwarancyjnych pompy ciepła za co duży plus. Polecam!”
Marcin Dziębowski
nasza

Baza wiedzy

Realizacje

Zobacz wszystkie realizacje

Poradnik

Rekuperatory i ich cena

Rekuperatory i ich cena

Od czego zależy cena rekuperatora? Zbyt niska cena rekuperacji najczęściej oznacza:…
Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje pompa ciepła?

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła? W przypadku gruntowej pompy ciepła w całościowym koszcie zakupu…
Zobacz nasz poradnik
Mamy duże doświadczenie – ponad 1000 instalacji!

Jak działa pompa ciepła i czy warto ją zamontować – co musi wiedzieć inwestor z Trzebnicy?

W porządku, ustaliliśmy już, że inwestycja w ekologiczne źródło ogrzewania w Twoim przypadku jest warta uwagi, teraz doprecyzujemy, co inwestor z Trzebnicy powinien wiedzieć o działaniu pomp ciepła.

Pierwszym elementem jest źródło ciepła, czyli źródło, z którego pobiera ono energię, może być to powietrze, ziemia oraz woda. Poniżej kilka najważniejszych informacji o poszczególnych rodzajach tych urządzeń.

Powietrzne pompy ciepła

Powietrzne pompy ciepła – urządzenia wykorzystujące energię cieplną zawartą w powietrzu. Są one w stanie pozyskiwać ciepło nawet przy bardzo niskich temperaturach, choć im są one niższe, tym mniejsza wydajność pompy. W przypadku Trzebnicy i okolic są to polecane rodzaje urządzeń ze względu na to, że tereny te nie słyną z występowania mrozów.

Gruntowne pompy ciepła

Gruntowe pompy ciepła – urządzenia pozyskujące ciepło z gruntu za sprawą kolektorów. Do ich montażu niezbędne jest wykonanie odwiertów, co wiąże się z ingerencją w zagospodarowany teren (takiego „problemu” nie ma w przypadku pomp powietrznych). Gruntowe pompy znane są ze swojej wydajności i długiej żywotności, bo nawet do 25 lat.

Wodne pompy ciepła

Wodne pompy ciepła – modele pobierające ciepło z wody. Do prawidłowego działania potrzebują pobliskiego zbiornika wodnego.

Sumując wszystkie czynniki ekologiczne i ekonomiczne zakup pompy ciepła, jako źródło ogrzewania Twojego domu w Trzebnicy to wybór najlepszy w zdecydowanej większości przypadków. Jest to ekstremalnie ekologiczne odnawialne źródło energii, które równocześnie jest bardzo opłacalne finansowo.

Co więcej, inwestycja w tego typu rozwiązania jest bardzo mocno wspierana przez politykę Unii Europejskiej, dzięki czemu mamy pewność, że również aspekty legislacyjne będą wspierały Twoją decyzję. Oczywiście zawsze warto szczegółowo poznać kontekst, dlatego gorąco zachęcamy Cię do bezpośredniego kontaktu z naszym specjalistą. Odpowie on na wszelkie Twoje pytania i doradzi najlepsze rozwiązanie.

FAQ

Pompy ciepła – najczęściej zadawane pytania

Nie jesteś pewny posiadanej wiedzy?

W przypadku kupna pompy ciepła jest dokładnie tak samo – każdy inwestor bowiem dokładnie sprawdza, jaki jest szacowany zwrot oraz jak dużo musi zainwestować w to rozwiązanie. Jak to wygląda w praktyce? Weźmy pod uwagę szacunki dotyczące rachunków, a także koszt zakupu takiego systemu grzewczego.

Koszt pomp ciepła w Trzebnicy wraz z montażem uzależniony jest od tego, jaką dokładnie pompę wybierze inwestor oraz jakiej będzie ona mocy.

Dobrą informacją jest fakt, że pompy ciepła stają się relatywnie coraz tańsze w porównaniu do obecnych cen innych urządzeń grzewczych, co za tym idzie zamontowanie tego ekologicznego źródła ogrzewania w Twoim domu, czy firmie, staje się jeszcze bardziej opłacalne. Kolejnym powodem, dzięki któremu jest to finansowo doskonały wybór, jest fakt, iż ceny konwencjonalnego ogrzewania, jak na przykład ogrzewanie piecem gazowym, czy ogrzewanie węglem diametralnie rosną… a co za tym idzie w bezpośrednim zestawieniu z pompą ciepła, są to rozwiązania droższe… zwłaszcza jeżeli inwestor z Trzebnicy oprócz pompy ciepła zdecyduje się na system fotowoltaiczny, dzięki któremu zyska zieloną i darmową energię, którą zasili swoją pompę i będzie cieszył się praktycznie zerowymi opłatami za energię i ogrzewanie. Koszt zakupu pompy ciepła w mieście Trzebnica (dla średniej wielkości domu, czyli ok. 150 m²), może wynieść około 25 000 zł (za samo urządzenie) – z instalacją będzie to już wydatek rzędu 40 000 i więcej zł.

Pompy ciepła to urządzenia, które pozwalają wykorzystać energię odnawialną (z powietrza, gruntu) do produkcji ciepła w domach i budynkach. Dzięki nim możliwe jest zmniejszenie zużycia paliw kopalnych, a także emisji gazów cieplarnianych, co z kolei pozytywnie wpływa na kondycję środowiska naturalnego. Z racji na powyższe pompy ciepła w Trzebnicy i w całej Polsce cieszą się nadzwyczaj rosnącą popularnością. Czy jest to jednak tylko i wyłącznie podyktowane poprzez ekologiczny aspekt?

Prawdą jest, że troska o ekosystem skutecznie motywuje każdego Polaka – czy mieszkańca Trzebnicy – czy innej miejscowości do montażu pompy ciepła, jednak zaledwie połowiczną prawdą byłoby twierdzenie, iż jest to powód jedyny. Jest to naturalne, że to właśnie bilans zysków i strat pieniężnych definiuje w dużym stopniu, czy jakaś inwestycja jest opłacalna.

Korzystanie z pompy ciepła w Trzebnicy i w innym miejscowościach może znacząco przyczynić się do obniżki rachunków za ogrzewanie w porównaniu do tradycyjnych metod. Choć ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, według szacunków i różnych źródeł, można dojść do wniosku, że obniżka może dochodzić od 30% do nawet 60%. Co ważne jednak – to, ile zaoszczędzisz, zależy tak naprawdę od wielu czynników, w tym rodzaju, wielkości i wieku budynku, warunków atmosferycznych, a także wydajności oraz efektywności samej pompy ciepła.

Montaż pompy ciepła w Trzebnicy to opłacalny wybór, a powody, dzięki którym to właśnie tak prezentuje się ogólny obraz bilansu zysków i strat tego rozwiązania zostały opisane powyżej. Na nasze szczęście oraz szczęście każdego mieszkańca Trzebnicy, to nie koniec plusów po stronie opłacalności pomp ciepła. Dodatkowym silnym finansowym atutem jest aspekt dotacji.

Sumarycznie inwestycja w pompę ciepła może zwrócić się nawet w kilka lat, co stanowi rewelacyjny zwrot z inwestycji przy pewniku długowieczności tego rozwiązania. Pompy ciepła działają około 25 lat,choć wszystko to zależy od rodzaju urządzenia (gruntowe pompy powietrza są trwalsze od powietrznych pomp), ale nie tylko – ważnym aspektem jest również jakość wykonania sprzętu, regularne przeglądy i konserwacja i czynniki zewnętrzne. Naturalnie przy tak dalekosiężnej wizji warto mieć jednak gwarancję wsparcia na wypadek nieoczekiwanych zdarzeń.

MIR Energia to firma lokalna, która do współpracy z Klientami podchodzi poważnie z wrodzoną świadomością faktu, iż musimy być dostępni dla każdego inwestora, gdy ten potrzebuje wsparcia. Nasza lokalność pozwala nam bardzo sprawnie wspierać Klientów z Trzebnicy i okolic, którzy mogą cieszyć się ekologicznym ogrzewaniem. Prowadzimy prace serwisowe, z czego jesteśmy znani, dzięki temu możesz w pełni zaufać naszym rekomendacjom z pewnością, że nasze drogi nie rozejdą się po oddaniu realizacji w Twoje ręce, a nasza przygoda będzie trwała długie lata.

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, oferując i dostarczając pompy ciepła od uznanych na rynku producentów, w tym m.in. od alpha innotec, Thermia, HitachiViessmann Mitsubishi ElectricNibe i nie tylko. Co więcej, oferujemy również pełne wsparcie techniczne za sprawą serwisu urządzeń, które montowaliśmy nawet kilkanaście lat temu.

cała polska

Wybór pompy ciepła do Twojego domu w Trzebnicy – pozwól sobie pomóc!

Jesteś zainteresowany zakupem i montażem pompy ciepła w Twoim domu? W takim razie umów się na rozmowę z naszymi specjalistami. Jesteśmy dystrybutorem i wykonawcą kompleksowych systemów grzewczych wykorzystujących wydajne pompy ciepła. Specjalizujemy się nie tylko w montażu, ale również w obliczeniach, wykonywaniu odwiertów i szeroko pojętym doradztwie związanym z zakupem tychże urządzeń, a także ubieganiu się o dofinansowanie do urządzeń grzewczych.

Swoje usługi realizujemy m.in. w Trzebnicy, ale nie tylko– obecni jesteśmy również m.in. we Wrocławiu, Oławie, Świdnicy, Kłodzku oraz w innych miejscowościach województwa dolnośląskiego, opolskiego, lubuskiego, łódzkiego i wielkopolskiego. Każdego zainteresowanego zapraszamy do kontaktu.

Jesteś zainteresowany naszymi usługami?

Skontaktuj się z nami