Jakiś czas temu wspominaliśmy o instalacjach w biurowcu pod Wołowem, które wykonywaliśmy etapami od października 2016r. To wyjątkowo udana i dopracowana inwestycja. Pracownicy i szefostwo użytkują już budynek i korzystają ze wszystkich przygotowanych udogodnień instalacyjnych wykonanych przez naszą firmę, które poniżej podsumujemy.

Instalacje sanitarne w biurowcu

W budynku wykonaliśmy komplet instalacji sanitarnych – wodę i kanalizację, odkurzacz centralny, ogrzewanie podłogowe i wentylację mechaniczną, którą opisaliśmy tutaj . Na tym etapie przygotowywaliśmy również instalację pod klimakonwektory, które miały odegrać kluczową rolę w zadbaniu o komfort temperatur w budynku bez względu na warunki zewnętrzne czy też czasowe nasłonecznienie pomieszczeń. Po paru miesiącach nadszedł czas na montaż urządzeń.

TUTAJ  opisywaliśmy maleńką kotłownię „upchaną” w schowku pod schodami, która jest sercem cichego i ekonomicznego ogrzewania i klimatyzowania całego budynku. A TUTAJ  montaż rekuperatora w suficie podwieszanym: http://www.mirenergia.pl/2016/09/wentylacja-mechaniczna-biurowca/.

Danfoss

Naszym kolejnym zadaniem było zadbanie o tzw. strefowanie budynku. Mieliśmy zapewnić możliwość elastycznego sterowania temperaturami w każdym pomieszczeniu zarówno latem jak i zimą.

Do zapewnienia komfortu zadbaliśmy o systemowe czujniki i sterowanie  temperaturami w każdym pomieszczeniu. Zamontowaliśmy kompletny system sterowania Danfoss Link wraz z siłownikami pozwalający sterować grzaniem i chłodzeniem przez instalację ogrzewania podłogowego. Szybką reakcję na zmianę temperatur zapewniają zamontowane na wcześniej przygotowanej instalacji klimakonwektory kasetonowe marki BPS sterowane na piloty oraz dekoracyjne klimakonwektory posadzkowe Brugmann wraz ze sterownikami ściennymi Siemens.

Od strony kotłowni o cały system dba gruntowa pompa ciepła alpha innotec, moduł pasywno – aktywny, wymienniki oraz bufor ciepła i chłodu. Zainstalowany i podłączony w pompie ciepła moduł Alpha Web pozwala firmie MIR na podgląd pracy całej instalacji.

Warto wspomnieć, że dzięki wykonanej wentylacji mechanicznej powietrze w biurowcu jest nieustannie filtrowane i wymieniane we wszystkich pomieszczeniach. Taka wymiana powietrza zapewnia komfortowe warunki pracy.

Cała instalacja spełnia surowe kryteria energooszczędności. Pozwala za pomocą ekologicznych i nowoczesnych technologii skutecznie ogrzać, schłodzić i zadbać o zdrowe powietrze w miejscu pracy. Dodatkowo jest wyjątkowo ekonomiczna w eksploatacji i pozwala na pełną dowolność sterowania temperaturami w pomieszczeniach. Dobra współpraca z Klientem, jasno wyznaczone cele oraz uporządkowany proces budowlany pozwoliły na sprawne prowadzenie prac przez naszą firmę oraz zakończenie i uruchomienie instalacji. Osiągnięty efekt jest źródłem satysfakcji dla obu stron, zarówno dla Klienta jak i dla nas.

Poniżej zamieszczamy jeszcze kilka zdjęć z ostatniego etapu prac.

Danfoss_link
Siemens RDG100T
BPSCA42
brugman_interra

Wróć…

Podobne wpisy