Źródło ciepła dla kilkunastu rodzin – pierwsze kroki, czyli od czego zaczynaliśmy…

Zakończyliśmy prace nad sporym węzłem cieplnym w Siechnicach pod Wrocławiem. Poniżej przedstawiamy Państwu dokumentację fotograficzną niemalże krok po kroku, jak z pustej przestrzeni nasi fachowcy tworzą sieć skomplikowanych połączeń, dzięki którym rodziny, które wprowadzą się do nowego mieszkania będą cieszyć się ciepłem w chłodne dni 🙂

Wykonana przez nas kotłownia ma za zadanie zaopatrzyć w ogrzewanie centralne oraz przygotowanie ciepłej wody użytkowej kilkanaście mieszkań w budynku wielorodzinnym.

Prace trwały ponad miesiąc. Załączamy zdjęcia z początku prac – dostawy kotła, zbiorników i części instalacyjnych, wnoszenia, ustawiania urządzeń, jednym słowem pierwsze kroki na budowie….

Powoli widać efekty

Po tygodniu było widać już zarys tego, co na początku było tylko na papierze. Cała kotłownia była oczywiście wykonana zgodnie z wcześniej opracowanym wykonawczym projektem instalacyjnym.

Półmetek

Na koniec z większych prac zostawiliśmy sobie wprowadzenie wkładu kominowego i dobrnęliśmy do najprzyjemniejszego etapu – mogliśmy popatrzeć na efekt.

Efekt końcowy

Źródłem ciepła w tej kotłowni jest jednofunkcyjny kocioł gazowy docelowo wspomagany powietrzną pompą ciepła. Wszystkie kluczowe elementy kotłowni wykonywane są z użyciem produktów firmy Viessmann. Ciepła woda użytkowa podgrzewana jest w podgrzewaczu pojemnościowym o pojemności 1000l, zasilanym zarówno obiegami z pompy ciepła jak i z kotła gazowego. W kotłowni znajduje się również 600 litrowy zbiornik do magazynowania wody grzewczej, oraz trzy ciśnieniowe naczynia przeponowe.

Prace przy takiej kotłowni są mocno rozciągnięte w czasie i wymagają dobrej organizacji pracy. W przypadku tej inwestycji dodatkowo czekaliśmy jeszcze na wykonanie przyłącza oraz dostarczenie gazu.


Wróć…

Podobne wpisy