Kanały wentylacyjne mogą być elementem wystroju wnętrza i podkreślać jego industrialny charakter. Warunkiem jest staranne wykonanie instalacji.

Wentylacja Hali wystawowej –   loftowy charakter wnętrza

Dzisiaj prezentujemy naszą najnowszą realizację – wentylację mechaniczną w systemie kanałów sztywnych okrągłych we Wrocławiu. Całą instalację możemy podzielić na dwie części – pomieszczenia hali i biura. O ile w części hali wystawowej pozostawienie instalacji na wierzchu jest dość naturalnym wyborem o tyle w części biurowej widoczne kanały wentylacyjne musiały zostać wpasowane w starannie planowany loftowy charakter wnętrza. Podobnie zresztą jak metalowa konstrukcja dachowa. Przestronne pomieszczenia będą wykończone w modnej neutralnej kolorystyce, z prostym wystrojem i ciekawymi elementami. Obecnie surowy styl industrialny ma wielu zwolenników nie tylko w obiektach użyteczności publicznej typu biura, restauracje ale również w budynkach mieszkalnych. To nas cieszy, bo z przyjemnością podejmujemy się prac, gdzie szczególnie doceniane jest staranne wykonanie instalacji.

Oczywiście podstawową funkcją wentylacji mechanicznej nie jest to, że ma „wyglądać“ tylko utrzymywać odpowiednia wymiane powietrza w pomieszczeniu. Tak jak mamy w zwyczaju tym razem również będzie kilka słów o założeniach i wykonaniu zaprezentowanej realizacji.

Wentylacja części biurowej

Ze względu na różny poziom zanieczyszczenia powietrza w całym budynku i różne funkcje pomieszczeń zostały zaplanowane dwa niezależne systemy wentylacji. Rekuperacja czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła została zaplanowana w części biurowej i wystawowej. Tu całą instalację nawiewną i wywiewną wykonaliśmy na sztywnych kanałach spiro w otulinach a rekuperator podwieszony został pod sufitem w pomieszczeniu o funkcji typowo techniczej.

Wentylacja części wystawowej

W części wystawowo – warsztatowej zaprojektowana została wentylacja bez odzysku ciepła. Jako elementy nawiewne zastosowaliśmy nawietrzaki zamontowane przy oknach na ścianach zewnętrznych. Dzięki temu powietrze do pomieszczeń dostarczane jest w sposób ciągły i kontrolowany. Zużyte powietrze odprowadzane jest na zewnątrz budynku kanałami wywiewnymi połączonymi z wentylatorami zlokalizowanymi na dachu.

Za nami prace związane z instalacją wszystkich kanałów nawiewnych i wywiewnych i przygotowaniem miejsc na nawiewniki ścienne i wywiewniki dachowe. Po zakończeniu prac wykończeniowych w budynku zamontujemy wszystkie zaplanowane elementy wykończeniowe oraz regulujące oba systemy wentylacji.

Jeśli chcesz zobaczyć inny przykład wentylacji biurowca sprawdź tu: http://www.mirenergia.pl/2016/09/wentylacja-mechaniczna-biurowca/

Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z dotychczas wykonanej instalacji.

Wróć…

Podobne wpisy