Zamieszczamy zdjęcia z trzech ostatnich modernizacji ogrzewania. Zamieniliśmy kocioł elektryczny, kocioł na ekogroszek i kocioł olejowy na nowoczesne pompy ciepła.

Modernizacja kotłowni

Źródło ogrzewania ma istotny wpływ na koszty ogrzewania a także na komfort użytkowania budynku. Pompy ciepła to wygodne, energooszczędne i bezobsługowe urządzenia. Idealnie nadają się właśnie do modernizacji nieefektywnego ogrzewania. Kiedy przystępujemy do modernizacji, zastanawiamy się, czy konieczna będzie modernizacja całego systemu grzewczego, czy też wystarczy ograniczyć się do wymiany źródła ciepła. W większości przypadków możliwe jest dostosowanie nowoczesnego urządzenia do obecnego systemu grzewczego. Każdorazowo zalecamy jednak dokładne sprawdzenie i dokonanie odpowiednich obliczeń, czy istniejące grzejniki lub ogrzewanie podłogowe pozwoli na wymianę obecnego pieca na energooszczędną pompę ciepła. W niektórych przypadkach konieczna jest bowiem rozbudowa systemu grzewczego bądź wymiana obecnych grzejników. Warto skorzystać w tym wypadku z usług doświadczonej firmy instalacyjnej, która ma również zaplecze projektowe.

Dla zwiększenia komfortu użytkowania obecnego systemu grzewczego i obniżenia rachunków za ogrzewanie w przypadku załączonych 3 modernizacji wystarczyło zmienić tylko istniejące źródło ciepła na pompę ciepła powietrzną bądź gruntową. Po wymianie brudzącego pieca na nowe, ekologiczne urządzenie okazało się, że klienci zyskali zupełnie nowe pomieszczenie. Jak wiadomo w domu miejsca nigdy nie jest za dużo i przydaje się pomieszczenie, które możemy dodatkowo używać np. jako spiżarkę lub suszarnię. Czyste pomieszczenie to taki miły gratis wynikający z remontu kotłowni na ekogroszek. Poniżej zamieszamy zdjęcia „przed i po”.

Przykład modernizacji kotłowni węglowej tutaj. 

1.Dom jednorodzinny pod Brzegiem, 312,5 m2- wymiana kotła na ekogroszek na  gruntową pompę  ciepła AlphaInnoTec WZS 122 H3M wraz z zasobnikiem cwu o pojemności 180l.

Alpha InnoTec

2. Dom jednorodzinny w Strzelinie, 172,62m2- wymiana  kotła olejowego na powietrzną pompę ciepła Danfoss DHP-iQ16

Danfoss

3. Dom jednorodzinny w Myśliborzu, 146m2- wymiana kotła elektrycznego wraz z bojlerem na powietrzną pompę ciepła Mitsubishi Power Inverter wraz ze zbiornikiem multiwalentnym o pojemności 300l z wężownicą do podgrzewu cwu

mitsubishi

Wróć…

 

 

Podobne wpisy