Dziś prezentujemy dwie kolejne zakończone „budowy” naszych klientów. Montaż źródła ciepła jest dla nas wisienką na torcie po długich pracach instalacyjnych . W końcu możemy pokazać gotową realizację. Tak naprawdę poprzedza je jednak długi okres rozmów, wyborów, projektów i prac instalacyjnych, które są czasem ważniejsze nią sam montaż urządzenia końcowego.

Na obu budowach wykonywaliśmy komplet instalacji sanitarnych. Budynki mają jednak dwa zupełnie różne źródła ciepła. Wybór ogrzewania to jedna z ważniejszych decyzji przy budowie domu, uzależniona od wielu czynników. Zarówno pompa ciepła jak i kocioł gazowy oferują podobny komfort obsługi i mogą być jedynym źródłem ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej więc wybór między nimi bywa trudny.

Pompa ciepła jest popularnym sposobem taniego ogrzewania domu. Dzięki niej można również tanio chłodzić dom i zrezygnować z klimatyzacji. Nadal jednak odstraszają wysokie koszty instalacji i obawy, czy taki sposób ogrzewania sprawdzi się w nowym domu. Zapraszamy niezdecydowanych do naszego Domu Testowego na Bielanach Wrocławskich, który jest w całości energooszczędnie ogrzewany, a co ważniejsze przy obecnych upałach – skutecznie chłodzony!

Kocioł gazowy jest natomiast od lat znanym i sprawdzonym rozwiązaniem . Jest zwykle tańszy w inwestycji, szczególnie gdy mamy gaz w granicy działki. Często również preferowanym przez klientów, którzy przyzwyczajeni są do ogrzewania grzejnikowego lub łączonego – grzejniki i podłogówka.

Służymy radą przy wyborze źródła ogrzewania, pomagamy kalkulować koszty i szanujemy wybór Klientów. Na dowód tego prezentujemy dwie wykonane przez naszą firmę kompletne instalacje, gdzie jedną zakończyliśmy montażem kondensacyjnego kotła gazowego drugą natomiast montażem gruntowej pompy ciepła.

GRUNTOWA POMPA CIEPŁA

Pompę ciepła zamontowaliśmy u naszego klienta w Mokronosie, tym razem Alpha Innotec SWC 102K3 z ze zbiornikiem cwu o pojemności 300l. Dom jest w całości oparty o nowe technologie, zarówno jeśli chodzi o ogrzewanie jak i chłodzenie. Wykonaliśmy komplet instalacji sanitarnych w budynku i od początku projektowaliśmy ich energooszczędną eksploatację. Wykonana wentylacja mechaniczna oprócz odzysku ciepła zimą zapewni dodatkowo latem chłodzenie nawiewanego powietrza. Zamontowana pompa ciepła jest tanim źródłem ogrzewania i podgrzewania ciepłej wody w tym budynku. Dodatkowo latem komfortową temperaturę zapewnia moduł pasywnego chłodzenia, w który wyposażona jest pompa ciepła. Zarówno ciepło jak i chłód jest przekazywany do budynku przez instalację ogrzewania podłogowego. To bardzo energooszczędne rozwiązanie, które często nazywane jest chłodzeniem naturalnym. Skutecznie, bez hałasu zapewniamy komfortowy chłód w domach. W tego typu systemie ciepło z domu oddawane jest do gruntu. Oprócz tego, że osiągamy zakładane temperatury podczas upałów, przy okazji oddawanie ciepła do gruntu ma bardzo dobry wpływ na lepsze parametry pracy pompy ciepła zimą.

montaż źródła ciepła

KOCIOŁ GAZOWY

Z kolei w gminie Długołeka w powiecie Wrocławskim uruchomiliśmy kondensacyjny kocioł gazowy De Dietrich MCR 3 plus 24 ze zbiornikiem cwu BS 150l. Tu oprócz wewnętrznych instalacji wod-kan wykonaliśmy ogrzewanie podłogowe i dodatkowo w łazienkach i w sypialniach na piętrze ogrzewanie grzejnikowe. Kocioł kondensacyjny zużywa mniej paliwa niż kocioł tradycyjny i w związku z tym jest tańszy w eksploatacji.

de dietrich

W obu realizacjach dostosowaliśmy się do preferencji klientów dotyczących kosztów inwestycji i wyboru zarówno samego ogrzewania jak i jego źródła. Prezentowaliśmy różne dostępne rozwiązania, aby klient mógł dokonać najlepszego dla siebie wyboru, biorąc pod uwagę budżet, warunki oraz przyzwyczajenia. Jeśli nie możesz się zdecydować, czy w swoim domu zamontować kocioł gazowy czy pompę ciepła – zapraszamy do nas na Bielany Wrocławskie (dom testowy), Słoneczna 1D. Pomożemy wybrać satysfakcjonujące rozwiązanie!

Wróć…

#PompaciepłaMokronos #KociołGazowyKiełczów

Podobne wpisy