ikona zapytanie
MIR Pompy ciepła, rekuperatory, klimtyzacja, fotowoltaika

dlaczego pompa ciepła

Dlaczego pompa ciepła wygrywa?

  •   Po pierwsze i najważniejsze  – pompa ciepła to ekonomia i oszczędność pieniędzy

Energia środowiska naturalnego (otoczenia bądź gruntu) jest przecież darmowa i ogólnodostępna. Płacimy jedynie za energię pomocniczą (elektryczną) potrzebną do pozyskania energii zgromadzonej w gruncie lub otoczeniu. Koszty te są stosunkowo niskie w porównaniu do kosztów wytworzenia ciepła w konwencjonalnym źródle ciepła (np. kotle gazowym) . Zobacz Koszty ogrzewania PC ­. Pamiętajmy, że im bardziej energochłonny budynek, tym bardziej jest opłacalny montaż taniego w eksploatacji systemu ogrzewania! Zakup pompa ciepła to ciągle droższe rozwiązanie w porównaniu z wieloma innymi źródłami ciepła ale inwestycja zwraca się zwykle w ciągu 6-8 lat.

  • Komfort obsługi instalacji i jej użytkowania to kolejna zaleta instalacji pompy ciepła

Pompa ciepła jest w pełni bezobsługowa. Nie sposób przeliczyć na pieniądze czasu poświęconego na obsługę innych tanich źródeł ciepła, np. kotłów na biomasę lub kominków oraz utrzymania w czystości kotłowni i domu przy tych źródłach ciepła. Nasz czas jest bezcenny i warto go wykorzystać w przyjemniejszy sposób!

  • Oszczędność powierzchni

Za metr kwadratowy domu płacimy duże pieniądze. Powierzchnia jest cenna. Pomieszczenie z pompą ciepła jest czyste i estetyczne. Może służyć również jako pralnia, suszarnia lub spizarnia, może być nawet częścią łazienki. Pompa ciepła to oszczędność miejsca w domu.

  • Warto też wspomnieć o ekologii wybranego wariantu źródła ciepła

Pompa ciepła jako źródło ciepła nie wymaga komina i nie generuje spalin, dzięki czemu zyskujemy czyste powietrze wokół swojego domu. Małe zużycie energii przez pompę ciepła klasyfikuje te urządzenia jako ekologiczne i ograniczające zużycie nieodnawialnych zasobów paliw na Ziemi, dokładając się do lepszego jutra naszej planety.

Pompa ciepła oszczędnym i komfortowym źródłem ogrzewania, coraz bardziej popularnym w Polsce. Do ogrzania pomieszczeń i ciepłej wody użytkowej wykorzystuje ogólnie dostępną energię ze środowiska naturalnego. Jest stosunkowo cichym, estetycznym urządzeniem wielkości lodówki nie emitującym zanieczyszczeń ani nie wymagającym brudzących prac konserwacyjnych.

 

Jeżeli planujesz budowę domu w okolicach Wrocławia i interesują Cię energooszczędne rozwiązania, zadzwoń do nas tel. 71 347 90 23, kom. 509 300 161 lub odwiedź nas na ul. Słonecznej 1D w Bielanach Wrocławskich. Pomożemy Ci wybrać z wielu rozwiązań te sprawdzone i dostosowane do Twoich potrzeb!