Jak Wam się podoba taka metamorfoza kotłowni?

Na zdjęciach kolejna udana modernizacja ogrzewania u naszego klienta w Bielawie. Efekt wykonanej medernizacji przyjemnie wszystkich zaskoczył. Instalacja wygląda zaskakująco estetycznie w porównaniu z poprzednią wersją kotłowni. Zamieniliśmy stary kocioł węglowy na nowoczesną, gruntową pompę ciepła Alpha Innotec WZS 62H3M. Urządzenie to ma małe wymiary i jest łatwe w ustawieniu. Posiada kilka opcji instalacji i podłączenia. Pozwala to na dogodny montaż zarówno w nowych jak i już zagospodarowanych kotłowniach.

Przede wszystkim pompy ciepła to urządzenia niewymagające konserwacji. Okresowe przeglądy są konieczne tylko pod kątem utrzymania gwarancji producenta. Sprawność pomp ciepła nie spada wraz z upływem czasu. Są bardzo proste w obsłudze i nie sprawiają problemów eksploatacyjnych. Zajmują znacznie mniej miejsca niż tradycyjne kotły, a dodatkowo nie ma konieczności składowania opału i popiołu. Zaoszczędzamy więc znaczą przestrzeń naszego domu, a także zapewniamy sobie czystą kotłownię!

Ważnym aspektem przy doborze źródła ciepła są również koszty eksploatacyjne pompy gruntowej. I tu należy wspomnieć, że pompa ciepła wykorzystuje tylko w 20% energię elektryczną i aż w 80% energii z gruntu. Roczne koszty ogrzewania domu przy takim układzie znacząco spadają w porównaniu z innymi systemami.

Podobne wpisy