Kolejna zakończona kompletna energooszczędna instalacja w gminie Siechnice.
U naszego klienta wykonaliśmy instalację wodno-kanalizacyjną,  wentylację z odzyskiem ciepła i pełny system ogrzewania.

Ogrzewanie pompą ciepła

Głównym źródłem ciepła jest centrala cieplna, gruntowa – pompa ciepła Alpha Innotec – kompaktowe urządzenie wyposażone we wszystkie niezbędne elementy do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Urządzenie zajmuje niewiele miejsca, jest przystępne w obsłudze, a dzięki wysokiej sprawności działania zapewnia odpowiednią ilość energii.  Warto dodać, że doskonale współpracuje z wybranym przez klienta ogrzewaniem podłogowym. Jest to system, który zapewnia wysoki komfort cieplny wszystkim użytkownikom dzięki niemal idealnemu rozkładowi temperatur.

Chłodzenie i odzysk ciepła z wentylacji

Za prawidłowo działającą wentylację odpowiada rekuperator ThesslaGreen 400v wyposażony w przeciwprądowy wymiennik ciepła. Urządzenie jest energooszczędne, posiada nagrzewnicę wstępną, która pozwala na pracę nawet przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych. Starannie obliczona wymiana powietrza w pomieszczeniach zapewnia między innymi  odpowiedni mikroklimat pomieszczeń i zapobiega powstawaniu wilgoci. Dodatkowo instalacja wentylacji została wzbogacona o chłodnicę zasilaną chłodem z dolnego źródła pompy ciepła. Dzięki tak przygotowanej rekuperacji w okresie upałów, które mamy nadzieję w końcu przyjdą, będzie można schłodzić dom o kilka stopni.

Wykonane przez nas instalacje zapewniają klientowi energooszczędne ogrzewanie zimą, schładzanie pomieszczeń latem, optymalną wentylację cały rok i komfortowe korzystanie z ciepłej wody.

Wróć…

#pompaciepłaSiechnice  #alphainotecSiechnice #thesslagreenSiechnice #rekuperatorySiechnice

Podobne wpisy