Poza dużymi inwestycjami, o których pisaliśmy niedawno, pracujemy równolegle cały czas przy instalacjach w domach jednorodzinnych. Ostatnio właśnie na takim obiekcie we Wrocławiu zainstalowaliśmy gruntową pompę ciepła firmy Danfoss DHP-H Opti 8.

Pompa ciepła to nie koniec na tej inwestycji!

Na zdjęciach widać ponadto wykonane przez nas podejścia do rekuperatora, który będziemy wkrótce montować obok pompy ciepła. System doprowadzeń do anemostatów i rozdzielacze już są, brakuje tylko samej jednostki. Wstępnie także budynek przygotowany jest do podłączenia systemu ogniw fotowoltaicznych. Poza tym mamy już za sobą instalacje wody i kanalizacji oraz ogrzewanie podłogowe.

Ekologiczne źródła ciepła w Rakowie!

W Rakowie w powiecie wrocławskim już w czwartym domu jednorodzinnym ruszyła nasza pompa ciepła. Raków to mała urokliwa miejscowość w gminie Długołęka licząca zaledwie 300 mieszkańców i oddalona tylko 12 km od Wrocławia. Dom położony wśród lasów, łąk i stawów pozwala w pełni korzystać z uroków pięknego otoczenia. Nie dziwi więc, że napływowi mieszkańcy Rakowa chętnie korzystają z ekologicznych źródeł ciepła w swoich nowo budowanych domach. W takim właśnie domu, w którym wykonaliśmy od początku wszystkie instalacje sanitarne, razem z wentylacją mechaniczną, uruchomiliśmy gruntową pompę ciepła firmy alpha innotec SWC 122K3.  Pompę ciepła ukryliśmy w piwnicy, podobnie jak 400-u litrowy zbiornik na ciepłą wodę, planowany rekuperator Thessla Green i odkurzacz centralny firmy Cyclo Vac. Kolektor gruntowy do pompy ciepła o długości 240m w trzech odwiertach po 80m każdy znajduje się pod ziemią na terenie działki. Instalacje zostały sprytnie ukryte, natomiast dom i jego piękne otoczenie w całości zostawiliśmy do dyspozycji przyszłym mieszkańcom.

Wróć…

Podobne wpisy