ikona zapytanie

Pompa ciepła w poniemieckich domach

Zazwyczaj przedstawiamy montaż pompy ciepła w nowo budowanych obiektach. Często pokazujemy również nasze realizacje przy modernizacji kotłowni w budynkach kilku lub kilkunastoletnich.

Dzisiaj natomiast łamiemy stereotypy dotyczące ogrzewania poniemieckich domów. Stare domy to przede wszystkim klasycznie piękna architektura, klimatyczne wnętrza i panująca wszędzie niezwykła atmosfera. Zabytkowe mury latem zapewniają przyjemny chłód, jednak zimą stanowią wyzwanie … Tego typu obiekty to zazwyczaj trudna do ogrzania przestrzeń, duże straty ciepła, słabe docieplenie.

czytaj więcej

Klimatyzatory – szczyt sezonu!

  • 10mir

Działamy coraz prężniej na całym Dolnym Śląsku z klimatyzacją. Dziś prezentujemy kilka typowych instalacji klimatyzacji. W większości instalacje wykonane są w układzie multisplit z wykorzystaniem klimatyzatorów ściennych z serii Gree Viola Perfect z technologią inverter, dzięki której dostępna jest płynna regulacja wydajności chłodzenia bądź też grzania. Do klimatyzatorów ściennych podłączona jest oczywiście jednostka zewnętrzna marki […]

Metamorfoza kotłowni

  • kotłownia_Bielawa_mirenergia
Jak Wam się podoba taka metamorfoza kotłowni?

Na zdjęciach kolejna udana modernizacja ogrzewania u naszego klienta w Bielawie. Efekt wykonanej medernizacji przyjemnie wszystkich zaskoczył. Instalacja wygląda zaskakująco estetycznie w porównaniu z poprzednią wersją kotłowni. Zamieniliśmy stary kocioł węglowy na nowoczesną, gruntową pompę ciepła Alpha Innotec WZS 62H3M. Urządzenie to ma małe wymiary i jest łatwe w ustawieniu. Posiada kilka opcji instalacji i podłączenia. Pozwala to na dogodny montaż zarówno w nowych jak i już zagospodarowanych kotłowniach.

czytaj więcej

Walka ze smogiem – dofinansowanie KAWKA w 2017!

  • Dofinansowanie KAWKA
Dofinansowanie KAWKA powraca!

Dla osób mieszkających we Wrocławiu oraz planujących wymianę źródła ciepła w swoich domach/mieszkaniach mamy bardzo dobrą wiadomość! Ruszył ponownie program dofinansowań dla mieszkańców Wrocławia – KAWKA. Można otrzymać zwrot w wysokości nawet 12 tys. zł, tj. 70% kosztów za trwałe zlikwidowanie systemu ogrzewania opartego na paliwie węglowym i zastąpienie go bardziej ekologicznym źródłem grzewczym.  czytaj więcej