Spieszymy się z montażem pomp przed nadejściem prawdziwych mrozów. Poniżej relacja z naszych trzech ostatnich instalacji – pełen przekrój przez czołowych producentów pomp ciepła: Danfoss, Nibe i alpha innotec.

Pompa alpha innotec nad Jeziorem Turawskim.

22-11-2016
Tym razem dotarliśmy w okolice jeziora Turawskiego. Po zakończonych przez nas pracach wodno – kanalizacyjnych i CO zamontowaliśmy pompę ciepła. Okolice Jezioro Turawskiego objęte są programem Natura 2000. W takiej okolicy aż się prosiło zastosowanie ekologicznego źródła ogrzewania. Poleciliśmy centralę cieplną alpha innotec alterra WZS 82H3M, która jest najlepiej sprzedającym się modelem w Polsce. Pompa ciepła alterra WZS znajdzie zastosowanie wszędzie tam, gdzie wymagane jest urządzenie „all-in-one” do ogrzewania, chłodzenia i przygotowania ciepłej wody użytkowej.

 

Pompa ciepła NIBE pod Sobótką

17-11-2016
W Rogowie Sobóckim tym razem zamontowaliśmy gruntową pompę ciepła szwedzkiej firmy NIBE. Pompy tej firmy wyróżniają się bardzo intuicyjnym kolorowym wyświetlaczem sterującym. Ponadto nasza inwestorka wybrała opcję ze zbiornikiem ze stali nierdzewnej (standardowo zamontowany w tej pompie jest zbiornik emaliowany), dzięki czemu ryzyko korozyjności zostało zminimalizowane.

W zwyczaju mamy już to, że obsługujemy naszych klientów kompleksowo 😉 Oprócz montażu pompy ciepła wraz z odwiertami, wykonaliśmy także prace wodno-kanalizacyjne, ogrzewanie podłogowe, a także rekuperację. Gdy na budowie będą odpowiednie warunki, czeka nas jeszcze montaż rekuperatora.

Pompa ciepła Danfoss w podwrocławskim Smolcu!

15-11-2016
W Smolcu pod Wrocławiem w zeszłym tygodniu zamontowaliśmy kompaktową gruntową pompę ciepła Danfoss DHP-H Opti 8 wraz z modułem pasywnego chłodzenia. Pompa Danfoss Opti to solidne urządzenie o dobrym stosunku jakości do ceny. Pompa jest wyposażona w energooszczędne elektroniczne pompy obiegowe, trwałą i wydajną sprężarkę i posiada wbudowany zbiornik ciepłej wody użytkowej o pojemności 180l. Dzięki zastosowaniu technologii TWS warstwowe podgrzewanie C.W.U. jest o wiele szybsze i bardziej wydajne niż w tradycyjnych zasobnikach plaszczowych.

Oprócz zdjęć z instalacji pompy ciepła załączamy również kilka zdjęć wentylacji mechanicznej wykonanej przez nas w tym domu jeszcze przed tynkami. Po naszej stronie było również wykonanie instalacji sanitarnych, ogrzewania/ chłodzenia przez podłogę oraz filtrowanie wody.

Wróć…

Podobne wpisy