3 przedświąteczne domy

W domach każdy teraz przygotowuje się do Bożego Narodzenia, wiadomo. Wielu naszych klientów dodatkowo planuje Święta już w swoich nowo wybudowanych domach. Okres przedświąteczny kojarzy nam się więc już standardowo z nawałem pracy związanym z montażem urządzeń końcowych na instalacjach, które spokojnie wykonywaliśmy parę miesięcy temu. Dziś krótko same nowe realizacje: powietrzna pompa ciepła, kocioł gazowy, dwa rekuperatory, klimatyzacja, odkurzacz centralny, zmiękczacz. Na okres międzyświąteczny mamy jeszcze do zakończenia montaże kolejnych 2 rekuperatorów, kotła gazowego i rozbudowaną instalację gruntowej pompy ciepła. Zdjęcia z realizacji pokażemy pewnie już w nowym roku. Dziś chcielibyśmy życzyć wszystkim spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia! Do zobaczenia w Nowym Roku!

3 kolejne domy na Święta są już przygotowane! Wesołych Świąt!!!

Kocioł gazowy, rekuperator, klimatyzacja kończy etap naszych instalacji

U naszego klienta w Tyńcu Małym zakończyliśmy kompleksowej realizacji montażem urządzeń. Na wykonanej wcześniej rekuperacji zamontowaliśmy rekuperator Thessla Green Air Pack 500v. Na instalacji rozprowadzenia czynnika chłodniczego i odprowadzenia skroplin schowanej głównie w posadzkach i pod tynkami zamontowaliśmy jednostki klimatyzacji w systemie multisplit GREE Viola Perfect. Ogrzewanie podłogowe i instalację ciepłej wody wraz z cyrkulacją zasiliśmy z kotła gazowego Saunier Duval THELIA CONDENS AS 18-A z zasobnikiem CWU FE150. Woda jest wstępnie filtrowana i zmiękczana za pomocą urządzenia firmy Kuna PRO-water.

Charakterystyczny dla tego domu jest całkowity brak kominów. Dzięki wybranym rozwiązaniom nie były one w ogóle konieczne. Rekuperacja przejęła funkcję wentylacji pomieszczeń mieszkalnych a pomieszczenie garażowe zostało zwentylowane przez ścianę zewnętrzną. Przewód koncentryczny powietrzno – spalinowy został wyprowadzony również przez ścianą zewnętrzną a moc kotła została dobrana do tego rozwiązania (§ 175 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie)

3 przedświąteczne domy

Pompa ciepła z opcją chłodzenia, rekuperator, odkurzacz centralny – kolejna w całości zakończona realizacja

U naszego klienta w Środzie Śląskiej zakończyliśmy właśnie komplet instalacji montując już ostatnie urządzenia końcowe – rekuperator Thessla Green Air Pack 400v oraz odkurzacz centralny Cyclovac H615 wraz z osprzętem. W tym komfortowo zaplanowanym domu ogrzewanie i chłodzenie realizujemy przez pompę ciepła Mitsubishi Power Inverter o mocy 11,2 kW. Zdjęcia i opis  z poprzednich etapów tej realizacji zamieszczaliśmy tutaj: http://www.mirenergia.pl/2016/08/sroda-slaska-instalacje-cena-naprawde-najwazniejsza/.

 

Zakończona realizacja z powietrzną pompą ciepła

W Szymanowie na Dolnym Śląsku wykonaliśmy kolejną kotłownię z powietrzną pompą ciepła. Ostatnio to właśnie powietrzne pompy ciepła cieszą się one coraz większym uznaniem wśród naszych klientów. Tym razem zamontowaliśmy Mitsubishi Power Inwerter o mocy 8kW.

Naszym zdaniem jest to niezwykle wydajne urządzanie – w całym zakresie temperatur utrzymywany jest wysoki współczynnik efektywności. Powietrzne pompy ciepła świetnie sprawdzają się w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym, na które zdecydował się nasz klient. Oprócz wymienionych instalacji wykonywaliśmy wcześniej także wszystkie instalacje wodno – kanalizacyjne.

Domy są już na Święta przygotowane i my również! Jeszcze raz Wesołych Świąt!

Wróć…

Podobne wpisy