Jesteś tutaj: Index > Produkty > Rekuperatory > System wentylacyjny

POMPY CIEPŁA GRUNTOWE

POMPY CIEPŁA POWIETRZNE

POMPY CIEPŁA DO C.W.U.

REKUPERATORY/WENTYLACJA

KLIMATYZACJA

FOTOWOLTAIKA

INSTALACJE
ODWIERTY/dolne źródła
rekuperatory

System wentylacyjny, wentylacja


Sprawna rekuperacja wymaga dobrze wykonanej instalacji mechanicznej oraz właściwie dobranego rekuperatora wysokiej jakości. Nasze instalacje wyróżniają się dużą sprawnością, estetyką i funkcjonalnością.

Wentylację mechaniczną wykonujemy zawsze wg uzgodnionego z inwestorem projektu, najczęściej na systemie kanałów typu flex o średnicy 75mm. Stosowany przez nas system pozwala maksymalnie redukować szumy i gwizdy instalacji oraz umożliwia skuteczne ew. wyczyszczenie instalacji. Do podłączenia anemostatów stosujemy dedykowane skrzynki rozprężne redukujące szumy. Anemostaty podłączamy bezpośrednio do skrzynek rozprężnych – nie stosujemy giętkich kanałów typu Sonodec do podejść do anemostatów. Dzięki małej średnicy kanałów można zminimalizować wysokość sufitów podwieszanych zasłaniających instalację bądź wygodnie ukryć je w posadzce.

Moc rekuperatora oraz instalację dobieramy na potrzeby komfortowej wymiany ilości powietrza w budynku uwzględniając kubaturę, długość kanałów oraz ilość osób przebywających w budynku. Moc jednostki oraz instalacja zaprojektowana na komfortową wymianę powietrza przewyższa znacznie niezbędne minimum higieniczne. Dzięki temu zapewniamy sprawne i ciche działanie wentylacji nie tylko na co dzień ale również w przypadku większej ilości gości w domu czy też konieczności szybkiego przewietrzenia pomieszczeń.

Proponujemy zastosowanie rekuperatorów o bardzo dużej sprawności (do 95%). Wszystkie proponowane przez nas urządzenia wyposażone są w wymiennik przeciwprądowy. Wymiennik zapewnia przekazanie ciepła z powietrza usuwanego z budynku do powietrza nawiewanego do domu - samo powietrze w wymienniku nie ulega zmieszaniu. Proponowane urządzenia wyposażone są w automatyczny bypass, który jest używany głownie latem. W tym okresie chłodniejsze nocne powietrze wprowadzane jest bezpośrednio do budynku z pominięciem wymiennika ciepła. Dobieramy urządzenia wyposażone w standardzie w automatyczny system antyzamrożeniowy, który zabezpiecza wymiennik ciepła przed zamarzaniem w chłodne zimowe dni. Dbając o brak nieprzyjemnych zapachów i świeże powietrze w domu przez cały rok nie proponujemy tańszych rekuperatorów działających na recyrkulacji w chłodniejsze dni. Rekuperator dostarczamy wraz ze sterownikiem. Niektóre jednostki mają możliwość dodatkowego podłączenia przycisku łazienkowego do szybkiego przewietrzania pomieszczeń.

Nasza oferta zawiera kompletny, sprawnie i komfortowo działający system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła: od projektu, wykonania, regulację po biały montaż kratek nawiewnych i wywiewnych.
Jeżeli planujesz instalację pompy ciepła, rekuperacji lub wykonanie odwiertów w okolicach Wrocławia, Świdnicy, Wałbrzycha, Legnicy, Lubina, Głogowa, Opola, Kalisza, Leszna i Zielonej Góry zadzwoń do nas: 71 347 90 23 lub skorzystaj z zapytania ofertowego.

Wentylacja - Mir Energia Wrocław


Wentylacja pozwala na przemieszczanie się powietrza pomiędzy konkretnym pomieszczeniem a terenem zewnętrznym. Należy przy tym zaznaczyć, że prawidłowo działająca wentylacja jest niezbędna we wszystkich pomieszczeniach, w których przebywają ludzie oraz zwierzęta, gdyż zapewnia ona wymianę zanieczyszczonego powietrza na nowe i świeże, które jest potrzebne do oddychania oraz prawidłowego funkcjonowania każdego żywego organizmu.

Systemy wentylacyjne znajdujące się w ofercie naszej firmy pochodzą od znanych i renomowanych producentów. Moc każdego urządzenia dostosowujemy do indywidualnych wymagań oraz potrzeb Klienta, zapewniając tym samym najwyższy komfort użytkowania. Pamiętając o pobieranej przez wentylatory energii, dobieramy urządzenia charakteryzujące się nie tylko najwyższą jakością, lecz także energooszczędnością. Nie należy także zapominać, że rodzaj wentylacji zależny jest także od pomieszczenia, w którym urządzenie jest zamontowane, bowiem inne strumienie powietrza wymagane będzie w kuchni, w której zainstalowana jest kuchenka gazowa, a inne w niewielkim holu.

Oferowane przez naszą firmę urządzenia pozwalają na stałe kontrolowanie wypływów i napływów powietrza a ponadto, wentylacja z odzyskiem ciepła – jak sama nazwa wskazuje – umożliwia ponowne wykorzystanie części ciepła wewnętrznego, zanim zostanie ono usunięte na zewnątrz. Tego rodzaju kompromis pozwala odzyskać przeciętnie od 50 do nawet 80% ciepła z powietrza, które jest usuwane na zewnątrz budynku. Głównym elementem każdego systemu wentylacyjnego jest centrala, która składa się z wentylatorów i wymiennika ciepła (rekuperatora). Rodzaj użytego rekuperatora zależny jest w głównej mierze od rodzaju budownictwa, w którym ma zostać zamontowany. Poprzez dokładną analizę potrzeb oraz preferencji każdego Klienta dobieramy najlepsze urządzenie pasujące do konkretnego domu pod względem wydajności oraz ceny. Jakkolwiek, wszystkie oferowane urządzenia wyróżniają się obszernym wyposażeniem, łatwością obsługi oraz dostępnością serwisu, który wykonywany jest przez naszych specjalistów. Usługi świadczymy na terenie takich miast, jak Wrocław czy Kalisz.