ZAPYTANIE
MIR Pompy ciepła, rekuperatory, klimtyzacja

ile kosztuje pompa ciepła

Jeżeli planujesz budowę domu w okolicach Wrocławia i interesują Cię energooszczędne rozwiązania, zadzwoń do nas tel. 71 347 90 23, kom. 509 300 161 lub odwiedź nas na ul. Słonecznej 1D w Bielanach Wrocławskich. Pomożemy Ci wybrać z wielu rozwiązań te sprawdzone i dostosowane do Twoich potrzeb!

Ile kosztuje gruntowa pompa ciepła?

W przypadku gruntowej pompy ciepła w całościowym koszcie zakupu musi znaleźć urządzenie od producenta, dolne źródło (zwykle odwierty bądź kolektor poziomy), koszt ewentualnej dokumentacji geologicznej oraz montaż. Cena systemu ogrzewania na gruntowej pompie ciepła o dobrym współczynniku COP wraz z montażem wynosi średnio od 40 do 60 tys. zł. Gruntowa pompa ciepła zapewnia najniższe koszty ogrzewania domu i wody użytkowej – w domu jednorodzinnym na poziomie 150-300 zł miesięcznie (średniorocznie)

Ile kosztuje powietrzna pompa ciepła?

Kompleksowa instalacja pompy ciepła powietrznej przeznaczona do ogrzewania średniej wielkości domu jednorodzinnego i zapewnienia w nim ciepłej wody użytkowej to inwestycja na poziomie 35-40 tys. zł. Koszty eksploatacji przy temperaturach ujemnych są jednak ok. 30% wyższe niż w przypadku pompy ciepła gruntowej.

Jak zmniejszyć koszty instalacji pompy ciepła?

Nie polecamy oszczędzać bezpośrednio na kosztach instalacji pompy ciepła. Wysokiej jakości instalacja, dobrze zaizolowana i odpowiednio „rozdzielona” to podstawa niskich kosztów eksploatacji i niskich kosztów ew. serwisu. W łatwy i racjonalny sposób można natomiast ograniczyć koszty inwestycyjne związane z systemem grzewczym rezygnując na etapie projektowym z:

•  budowy komina przeznaczonego w projekcie do konwencjonalnego kotła spalinowego,
•  „brudnego” pomieszczenia kotłowni, powiększając tym samym powierzchnię użytkową domu,
•  ewentualnych klimatyzatorów poprzez wykorzystanie pompy ciepła do chłodzenia pomieszczeń.

  • Mimo stosunkowo wysokich kosztów inwestycyjnych przewaga pomp ciepła nad konwencjonalnymi źródłami ciepła utrzymuje się ze względu na niższe koszty eksploatacji. Dzięki temu z roku na rok koszty inwestycyjne zwracają się, a po ok. 8 latach zaczynamy zarabiać na naszej inwestycji!

Wycena instalacji pompy ciepła jest kwestią indywidualną, postaraliśmy się jednak oszacować planowane koszty inwestycji, na które składa się: model urządzenia konkretnego producenta odpowiednio dobrany do zapotrzebowania cieplnego budynku oraz instalacja pompy ciepła wraz z niezbędną armaturą.  Zapraszamy do nas do biura w Bielanach Wrocławskich lub do kontaktu telefonicznego – bezpłatnie przygotujemy indywidualny kosztorys na pełną instalację!