ikona zapytanie

Pompa ciepła na ciepłe Święta!

  • start

Pompa ciepła na ciepłe Święta! Za nami pierwsze grudniowe dni a krajobraz za oknem w wielu miejscach w kraju się zabielił. Wszyscy ulegamy świątecznej atmosferze… U nas również gorączka przedświąteczna – przed Świętami chcemy zdążyć nie tylko z nowymi montażami pomp ciepła ale również zaplanowanymi serwisami. Chcemy, aby wszyscy nasi klienci spędzili ten czas w […]

Montaż pomp ciepła w kilku krokach z okazji 3 nowych realizacji!

  • kolaż

Właśnie zakończyliśmy montaż 3 kolejnych gruntowych pomp ciepła firmy alpha innotec!

Montaż pomp ciepła to dla nas codzienność, montujemy ich kilkadziesiąt w ciągu roku! Bardzo często piszemy o naszych instalacjach pod względem ich wydajności czy oszczędności dla klienta. Dziś pokazując nasze ostatnie realizacje krótko przybliżymy etapy wykonania instalacji z pompą ciepła, co pozwoli rozsądnie zaplanować oszczędne źródło ogrzewania na etapie projektowym oraz wykonawczym.

czytaj więcej

Modernizacja źródła ogrzewania- jak to zrobić i zaoszczędzić?

  • galeria

Pompa ciepła i kocioł gazowy

Pompa ciepła i kocioł gazowy oferują  podobny komfort obsługi i mogą być jedynym źródłem ogrzewania domu i ciepłej wody użytkowej.  Pompy ciepła budzą zainteresowanie wielu osób zastanawiających się, jak tanio ogrzewać dom. Większość z nich odstraszają jednak wysokie koszty początkowe takiej instalacji. Często rezygnują więc z pompy ciepła na rzecz kotłów gazowych, które oferują podobny komfort obsługi, ale kosztują mniej.

czytaj więcej

Sezon grzewczy-START!

  • na stronemapa

gie półrocze to intensywny czas montażu urządzeń na budowach, gdzie wcześniej wykonywaliśmy instalacje. Postanowiliśmy więc zbiorczo nadrabiać wpisy z naszych realizacji. Pokazywaliśmy już zdjęcia z bieżących montaży rekuperatorów (link), fotowoltaiki (link), ciekawe realizacje pomp ciepła w starych poniemieckich domach (link), a dzisiaj pokażemy kilka właśnie zrealizowanych instalacji ogrzewania na pompach ciepła w nowobudowanych domach na Dolnym Śląsku.

Pompa ciepła Danfoss

Pod Głogowem wykonaliśmy ogrzewanie podłogowe i instalację wodno-kanalizacyjną i uruchomiliśmy gruntową pompę ciepłą Danfoss DHP-C Opti 6. Pompa ciepła Danfoss to nowoczesne, niezwykle energooszczędne urządzenie. Posiada wbudowane elektroniczne sterowanie pompą obiegową, dzięki czemu pozwala na dodatkowe oszczędności w porównaniu do innych rozwiązań. A ponadto jest bardzo eleganckie i ma uniwersalne wymiary, dlatego idealnie pasuje niemal do każdej kotłowni.
(zdjęcia)

Pompy ciepła Alphainnotec na Dolnym Śląsku

W tym roku nie bez powodu zostaliśmy po raz kolejny platynowym parterem Alphainnotec 

Gruntowe pompy Alphainnotec mają obecnie najlepsze parametry sprawnościowe na rynku więc polecamy je z czystym sumieniem a na brak montaży nie możemy narzekać. Poniżej nasze ostatnie realizacje z wykorzystaniem tych urządzeń.

Nysa

Głównym źródłem wykonanej przez nas instalacji ogrzewania i ciepłej wody jest gruntowa pompa ciepła w komplecie z 300l zbiornikiem. Pompa ma wbudowany moduł pasywnego chłodzenia – czyli zapewni przyjemną i komfortową temperaturę nie tylko zimą ale także i latem.

Dom klienta stoi tuż nad Jeziorem Nyskim – naprawdę można się zakochać w takiej lokalizacji! Zrealizowane budowy w pięknej okolicy żegnamy zawsze z lekkim sentymentem
( zdjęcia ) – zrób zdjęcie z Jeziorem (w załączniku i obok pompa, jak jest, to również dom)

Lubin

Kolejną gruntową pompę ciepła Alphainnotec zamontowaliśmy pod Lubinem. W tym domu komfortową temperaturę użytkownikom zapewnia Alphainnotec WZS 82H3M. Aby jej użytkowanie było jeszcze łatwiejsze zamontowaliśmy także moduł sterowania przez internet AlphaWeb Home. Nie musimy nawet wstawać z kanapy, aby ustawić żądaną przez nas temperaturę pomieszczenia – nic prostszego 🙂 Cała instalacje wygląda bardzo estetycznie i nie zajmuje dużo miejsca. Dzięki temu zyskujemy dodatkową przestrzeń w kotłowni, którą klient może dowolnie wykorzystać. W tym domu również wykonaliśmy wcześniej komplet wewnętrznych instalacji sanitarnych – wod-kan i podłogówkę.
( zdjęcia )

Wrocław

Z kolei tuż pod Wrocławiem zamontowaliśmy już na istniejącej instalacji ogrzewania kolejną Alphę. Wykonaliśmy oczywiście potrzebne odwierty pod pompę ciepła. Zamontowane urządzenie to AlphaInnoTec WZS 102K3M z modułem pasywnego chłodzenia.

Na jesień przyspieszyliśmy tempo i szykujemy się na sezon grzewczy!

Pogoda za oknem nie rozpieszcza, a prognozy na nadchodzące miesiące nie są zbyt optymistyczne. Tym bardziej zależy nam na tym, aby w najbliższym czasie zrealizować jak najwięcej zaplanowanych montaży pomp ciepła i zapewnić naszym klientom ciepły dom na zimę. Mimo natłoku pracy postaramy się zadbać o wpisy z kolejnymi zamontowanymi urządzeniami grzewczymi!

Drugie półrocze to intensywny czas montażu urządzeń na budowach, gdzie wcześniej wykonywaliśmy instalacje. Postanowiliśmy więc zbiorczo nadrabiać wpisy z naszych realizacji. Pokazywaliśmy już zdjęcia z bieżących montaży rekuperatorów (link), fotowolatiki (link), ciekawe realizacje pomp ciepła w starych poniemieckich domach (link), a dzisiaj pokażemy parę właśnie zrealizowanych instalacji ogrzewania na pompach ciepła w nowobudowanych domach na Dolnym Śląsku.

czytaj więcej